W Centrum Kultury w Wolbromiu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty”. To już 6. rok działalności pierwszego w powiecie olkuskim UTW, tak  potrzebnej formy aktywizacji osób niepracujących już zawodowo. W jego ramach, oprócz wykładów z  profilaktyki zdrowotnej, psychologii, prawa, socjologii i sztuki, odbywają się zajęcia ruchowe: joga, aerobik, basen, nordic walking oraz spotkania w sekcjach: wokalnej, plastycznej, komputerowej, brydżowej i szachowej, a także spotkania integracyjne i wycieczki.
Wykład inauguracyjny wygłosił dr Dariusz Rozmus – archeolog, kustosz Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, odkrywca tzw. skarbu hutnika – sensacji archeologicznej z Dąbrowy Górniczej, a także autor wielu publikacji o odkryciach archeologicznych Zagłębia Dąbrowskiego oraz sztuki żydowskiej.

Tematem wykładu była sztuka zagłębiowskich cmentarzy żydowskich. W inauguracji wzięło udział kilkudziesięciu dotychczasowych i nowych uczestników zajęć.
Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze