13 grudnia br. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Kolinko, 29-letnim programistą, przedsiębiorcą z duszą społecznika, twórcą klubu mówców publicznych Toastmasters. Pochodzi on z Olsztyna, mieszka w Warszawie. Inspiracji do budowania kariery szukał m.in. w Krzemowej Dolinie i siedzibach takich firm jak np. Google. Od kilku lat tworzy własne projekty internetowe, z których korzystały już tysiące osób. W wolnych chwilach otworzył jeden z warszawskich klubów mówców publicznych Toastmasters. Może opowiedzieć o karierze programisty – zarówno niezależnego, jak i pracującego w korporacji. O tym, jak wygląda praca zdalna, o tym jak znaleźć punkt zaczepienia w obcym mieście i o tym jak wygląda owa mityczna Krzemowa Dolina.
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.

 

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dzięki projektowi uczniowie szkół średnich oraz ostatnich klas gimnazjów poznają przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości. W projekcie przewidziano ponadto przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów promocyjnych i edukacyjnych podkreślających rolę nowych technologii w życiu zawodowym, webinaria i chaty z młodymi, aktywnymi i charyzmatycznymi przedstawicielami zawodów, których przykład może zainspirować młodych ludzi oraz lokalne konkursy, w ramach, których młodzież będzie szukała osób zajmujących się inspirującymi profesjami w ich lokalnych społecznościach i organizowała z nimi spotkania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze