Wielkim sukcesem zakończyła się wyprawa olkuskich zawodników Wushu „Bak Mo” do włoskiego Montichiari, gdzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Europy Chińskiego Kuoshu i Shuai Jiao. Dwa srebrne medale wywalczyli Patryk Kaganiec i Dominika Henning.

 

Montichiari, a więc miejscowość położona nieopodal Mediolanu w regionie Lombardia, była w tym roku organizatorem Mistrzostw Starego Kontynentu w chińskich sztukach walki. Na turnieju pojawili się reprezentanci kilkunastu państw, którzy rywalizowali w różnych grupach wiekowych. Kadrę Polski stanowiło dwóch zawodników Wushu „Bak Mo”, na co dzień trenujących w tej sekcji działającej w strukturach olkuskiego Kłosa. Poziom zawodów był wysoki, jednak nawet to nie przeszkodziło podopiecznym sifu (trenera) Janusza Koryczana w osiągnięciu historycznych sukcesów.

W kategorii juniorów (14 – 16 lat) srebrny medal zdobył Patryk Kaganiec, w wielkim finale przegrywając walkę z rówieśnikiem z Rosji. Jeszcze bliżej złotego krążka była Dominika Henning, która w kategorii kobiet najwyższy stopień podium straciła kilka sekund przed końcowym gongiem. W tym przypadku nasza zawodniczka musiał uznać wyższość Szwedki. Mimo straconych szans na medale z najcenniejszego kruszcu i tak wyjazd do Włoch sekcja Wushu „Bak Mo” musi zaliczyć do niezwykle udanych.

Czym tak w ogóle jest Wushu „Bak Mo”?

Sam wyraz „wushu” oznacza jedynie sztuki walki. Szkoła Kung Fu „Bak Mo” powstała w Olkuszu w 1988 roku. Początkowo działała jako filia Krakowskiej Akademii Kung Fu / Wushu, następnie jako śląski oddział Polskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki Choy Lee Fut. Jej liderem i założycielem jest sifu Janusz Koryczan. W szkole „Bak Mo” nauczany jest system Choy Lee Fut Kung Fu, a dzięki przynależności do prowadzonej przez mistrza Grzegorza Ciembroniewicza organizacji Choy Lee Fut Polska, zapewnia naukę kung fu według oficjalnego programu szkoleniowego. Szkoła „Bak Mo” jako jedna z niewielu na świecie posiada certyfikat wydany przez Wielkiego Mistrza i strażnika systemu dr Chen Yong Fa, uprawniający do nauczania Choy Lee Fut Kung Fu Rodziny Chen.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze