1

Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) uczcili pamięć swoich walecznych poprzedników z Armii Krajowej, którzy odeszli na wieczną wartę. Symboliczne znicze zapłonęły na grobach żołnierzy AK oraz powojennych organizacji niepodległościowych z rejonu Małopolski.

W dniach 29-31 październikach żołnierze i pracownicy 11 MBOT odwiedzili cmentarze w Krakowie i okolicach. Święto przypadające 1 listopada jest dobrą okazją, by wyrazić szacunek i oddać hołd wszystkim zmarłym, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Żołnierze Obrony Terytorialnej, kontynuujący misję Armii Krajowej, czują się w sposób szczególny zobowiązani do kultywowania pamięci o swoich niezłomnych poprzednikach.

2

Delegacja 11 MBOT udała się także do Okulic niedaleko Bochni, by uhonorować symboliczny grób ostatniego komendanta AK, gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”. Prawdziwe miejsce spoczynku zamordowanego w sowieckim więzieniu generała nie jest znane. Generał Okulicki, cichociemny, ostatni komendant główny AK, który swój szlak bojowy rozpoczynał jako uczeń gimnazjum, całe swoje życie poświęcił walce o niepodległość i wolność Polski. Małopolscy Terytorialsi niosą jego przesłanie kolejnym pokoleniom. 

mjr Bartosz Kubal oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

3

4

5

6

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
leserolapodziękowanie Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leser
leser

[url]http://widelec.org/p/417/izraelska-armia[/url]

leser
leser

[quote name=”ola”]Harcerzyki Macierewicza……żal.[/quote]
Harcerzyki Mosze Dajana
[img]http://widelec.org/p/417/izraelska-armia[/img]
i jakoś nie razi. ale blondyna zawsze pozostanie blondyną

ola
ola

Harcerzyki Macierewicza……żal.

podziękowanie
podziękowanie

Dziękujemy, potomkowie żołnierzy
Armii Krajowej.