małopolska edukacja regionalna1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu przygotowuje młodzież do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym naszego województwa, rozbudzając zainteresowanie Małopolską. Młodzież „Mechanika” uczestniczy w wydarzeniach promujących nasz region np. realizując projekt „Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja Mała Ojczyzna”.
W dniu 18 października 2016 r. miało miejsce spotkanie Pani Agaty Suszczyńskiej – Zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego z młodzieżą ZS Nr 1.
Przedmówczyni w interesujący sposób zaprezentowała Program Małopolskiej Edukacji Regionalnej, który promuje Małopolskę.

Uczestnicy spotkania w „Mechaniku” wysłuchali wykładu i obejrzeli klipy reklamowe promujące województwo.
Żywa dyskusja podczas spotkania dotyczyła rozwoju, zalet i problemów regionu, który zaskakuje, jest skarbnicą polskiej kultury, duchowości, wartości, urzeka swoim niepowtarzalnym pięknem architektury i przyrody, niesie przesłanie Polsce i światu, że „Młodość to stan ducha”.

małopolska edukacja regionalna2

Młodzież pogłębiła swoją wiedzę o Małopolsce, m. in. na temat Samorządu Województwa, Miejsc Kultu Religijnego, grup etnicznych, gwary, zabytków, Parków Narodowych, miejsc wpisanych na listę UNESCO, 11 produktów regionalnych, słów używanych w Małopolsce a nieznanych w pozostałych regionach Polski.

Uczniowie ZS Nr 1 zostali zaproszeni do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na młodzieżową debatę, która zakończy się podjęciem stosownych uchwał, które zostaną przedstawione władzom województwa jako doradczy głos dotyczący spraw Małopolski.
Spotkanie przygotowała Pani Małgorzata Żurek.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze