mechanik_wielkanoc_2

„Bajką o smoku wawelskim” w wykonaniu uczniowskiego kabaretu z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu rozpoczęto spotkanie, na którym podsumowano działania zrealizowane w tej placówce w ramach  projektu „Małopolska – moje miejsce na Ziemi, moja mała ojczyzna”. Konkurs na projekt był ogłoszony przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Przez kilka miesięcy uczniowie i nauczyciele propagowali działania, które miały wzmacniać ich więzi ze swoim regionem. Działania te dotyczyły historii, miejsc pamięci narodowej, kultury i przyrody regionu. Szkoła w tym zakresie współpracowała z lokalnym samorządem oraz instytucjami partnerskimi.

Podczas spotkania uczniom wręczono nagrody za najciekawsze projekty. Uczestnicy mogli wykazać się inwencją twórczą i przedstawić własne pomysły na promocję swoich „Małych Ojczyzn”. Michał Majcherkiewicz, Jan Kramarski i Sebastian Zając zostali wyróżnieni za krótki film dokumentalny „Ocalić od zapomnienia”. Najlepszy folder o swojej miejscowości wykonali Piotr Rupa i Krystian Wilk, a autorką najciekawszego plakatu została Monika Galicka.
Podczas spotkania nie zabrakło również wielkanocnych akcentów, wpisujących się w szkolny projekt. Licznie zgromadzona młodzież wysłuchała występów regionalnych zespołów: „Rodaczanek”, „Pomorzan” oraz Zespołu „… z duszą” z kluczewskiego Gminnego Ośrodka Kultury. Zwieńczeniem imprezy było wspólna degustacja świątecznych ciast.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze