Na co dzień ciężko pracują na swoje sportowe sukcesy. Są mistrzami w dyscyplinach, które uprawiają, a ich nazwiska znane są w Polsce, Europie, a nawet na świecie. Ogłaszając plebiscyt na najpopularniejszego sportowca powiatu olkuskiego, chcieliśmy sprawdzić, który z nich cieszy się największą sympatią mieszkańców. Sportowcy takie wyróżnienia bardzo cenią, bo są one wyrazem uznania kibiców.
Plebiscyt zorganizowaliśmy wspólnie z redakcją miesięcznika „Ziemia Olkuska”.

Czytelnicy przez ponad miesiąc głosowali na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej i kuponów zamieszczanych w obydwu gazetach. Łącznie oddano 2205 głosów. Mieszkańcy powiatu mogli głosować na sportowców uprawiających dyscypliny olimpijskie, reprezentujących barwy miejscowych klubów, mieszkających na naszym terenie.
Na rozstrzygnięcie plebiscytu zaprosiliśmy naszych gości do olkuskiego Biura Wystaw Artystycznych. Wśród dwudziestu kandydatów większość stanowili panowie. Triumfy święciły jednak panie. Najpopularniejszą sportsmenką została Marta Górska, piłkarka ręczna SPR-u Olkusz.

– To bardzo miłe zaskoczenie, naprawdę się nie spodziewałam – z nieukrywanym wzruszeniem mówiła laureatka, na którą oddaliśmy 307 głosów. Tuż za nią znalazła się jej klubowa koleżanka Ewelina Szczerbińska (240 głosów). Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Karoniowi, lekkoatlecie I.K.S.-u Olkusz (207 głosów).
Dziewczęta odebrały puchary z rąk starosty Leszka Konarskiego. Wiadomo, że sport kosztuje, a obecnie niemalże każdy klub zmaga się z problemami finansowymi. Dlatego też nasza redakcja ufundowała dla zwycięskiej trójki nagrody pieniężne w wysokości 500, 300 i 200 złotych. Puchary dla najlepszych ufundowali też posłowie – Andrzej Ryszka dla zdobywcy trzeciego miejsca, a Jacek Osuch dla plasującego się na czwartej lokacie Damiana Malskiego.
Nasze szczypiornistki od roku występują na ekstraklasowych parkietach. Nie dziwi zatem fakt, że w czołówce znalazła się również Monika Twarowska, zajęła piąte miejsce.
To jeszcze nie wszystkie wyróżnienia, jakie spotkały bohaterów tego wieczoru. Upominki dla dwóch kobiet – najmłodszej, czyli Aleksandry Lach, oraz zwyciężczyni plebiscytu Marty Górskiej wręczyła wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Ewa Klich. Dziewczyny z SPR-u uhonorowane zostały statuetkami od prezesa Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniewa Gorączki. Pamiątkowy puchar Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dla najlepszego piłkarza Sławomira Dudy (szóste miejsce) wręczył Jerzy Nagawiecki, a puchar za zajęcie siódmego miejsca z rąk Bolesława Ściepury i Jerzego Górnickiego z Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu odebrał piłkarz Jarosław Rak.
Niektórzy goście przygotowali miłe niespodzianki. Czesław Gbyliczek ze Strzegowej, kolarz amator, ze swojej ostatniej rowerowej wyprawy do Fatimy przywiózł upominek dla nominowanej w plebiscycie „koleżanki po fachu”, kolarki Julii Kurowskiej.
O tym, że takie konkursy są potrzebne, przekonywali sami sportowcy. –To bardzo dobry pomysł, bo można w ten sposób pokazywać młodych sportowców, którzy coś osiągnęli, a nie są jeszcze bardzo znani – twierdzi Julia Kurowska.
Tego wieczoru najważniejsi byli sportowcy. Nie zapomnieliśmy jednak i o naszych czytelnikach, wśród których rozlosowaliśmy redakcyjne upominki. Podczas gali otrzymali je: Jolanta Banasiewicz, Stanisław Nowak, Mariusz Niewiara, Jerzy Kiełtyka, Elżbieta Andronow i Krzysztof Sobczyk. Oprawę muzyczną gali zapewnił zespół „Trio Brillante”.
Pierwsza edycja naszej gali pokazała, że sportem interesuje się wielu mieszkańców powiatu. Mamy nadzieję, że podczas drugiej edycji plebiscytu spotkamy się w większym gronie na zmodernizowanej hali sportowej.

{joomplu:5250}{joomplu:5241}{joomplu:5244}{joomplu:5228}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Niunia
Niunia
11 lat temu

No no bezpieczne wakacje haha;)

pałka
pałka
11 lat temu

😡

JUSTYNA
JUSTYNA
12 lat temu

GRATULUJĘ MARTA I 😆

A TYM ZAZDROSNIKOM WSZYTKIM WIELKI KAKTUS W DUPSKA 😛

karola
karola
12 lat temu

Poprostu należało się to komuś innemu

aga
aga
12 lat temu

sposób w jaki ten konkurs był przeprowadzony gwarantował:
1) jeden adres e-mail to jeden głos. Nie podejrzewam, żeby komukolwiek chciało się zakładać fałszywe konta mailowe w celu wyłudzenia nagrody, Tym bardziej, że o nagrodach pieniężnych Przeglądu dowiedzieliśmy się dopiero na gali. A dla dyplomu i pucharu nikomu by się nie chciało kombinować.
2) wykluczenie wielokrotnych głosów oddawanych z jednego adresu e-mail
3) głosy oddane elektronicznie stanowiły ponad 80% oddanych głosów, więc kombinowanie z karteczkami też by nic nie dało
A tak w ogóle to wszyscy zazdrośni powinni bardziej się postarać a nie oskarżać współuczestników konkursu wykorzystując anonimowość sieci

ONA
ONA
12 lat temu

Karola, Monika!
To bardzo polskie siedziec po drugiej stronie komputera i pekac z zazdrosci, ze komus sie udalo i ma sie czym pochwalic. Zwracam wasza uwage, ze to byl pelebiscyt na NAJPOPULARNIEJSZEGO sportowca. Jesli Marta ma wielu znajomych to normalne, ze na nia glosowali. Jest popularna, wiec wygrala. jak chciala, to mogla powysylac linki do wszystkich uzytkownikow na naszej klasie. Regulamin tego nie zabranial.
Tytul dali jej czytelnicy, wiec nie rozumiem, jak mozna mowic o ustawce, planowaniu i niesprawiedliwosci.
Drogie panie – zanim napiszecie cos w komentarzach, to sie zastanowcie, czy komus nie sprawiacie przykrosci.
I czemu takim zachowaniem psujecie renome wszystkim kobietom? To tlumaczy, czemu daleko nie zajdziecie. Zawisc i zazdrosc.

MICHAŁ
MICHAŁ
12 lat temu

GRATULUJE W PEŁNI ZASŁUZYŁAS NA TEN TUTUŁ I JESTEM Z CIEBIE DUMNY
NIE PRZEJMUJ SIE NEGATYWNYMI KOMENTARZAMI BO CI LUDZIE NIGDY NIC NIE OSIAGNELI I NIE OSIAGNA

karola
karola
12 lat temu

wiecie co też tak słyszałam, że namawiała wszytskich żeby na nią głosowali zeby tylko wygrać

Monika
Monika
12 lat temu

Nie należał jej się ten tytuł. Wszystko było z góry uknute

Monika
Monika
12 lat temu

Tak naparwdę to powinnien wygrać tytuł najlepszego sportowca Monika Twarowska powinna na ten tytuł zasłużyć tyle pracy włożyła w ten klub. Ale jak to się mówi głupi ma zawsze szczęście. Tylko ludzie nie zauważyli że wogule mało co grała w meczach i zarazem mało kiedy reprezentowała swój zespół.

Marcin
Marcin
12 lat temu

Brawo MRTA.
Brawo PIŁKARKI RĘCZNE z SPR OLKUSZ.
Brawo nasi SPORTOWCY

Monika
Monika
12 lat temu

Gratuluje siostra! 🙂