Jest szansa, że to właśnie w Olkuszu rozegrany zostanie mecz gwiazd kobiecej piłki ręcznej „Północ-Południe”. Organizatorzy przedsięwzięcia docenili… naszych kibiców! Atmosfera na meczach i wypełniona hala sportowa podczas rozgrywanych, wówczas jeszcze pierwszoligowych, meczów piłki ręcznej przekonały ich, by w tym roku na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybrać właśnie Olkusz. Żeby jednak przyjechały do nas najlepsze polskie szczypiornistki, konieczne jest też finansowe – dodajmy niemałe – zaangażowanie samorządów. Czy jest jednak lepszy sposób na promocję miasta?

Mecz gwiazd organizowany jest już od kilku lat przez telewizję Polsat i krakowską agencję Konrada Kozła, która organizuje imprezy sportowe. Do organizatorów dołącza zawsze miasto,  które gości zawodniczki. 2 lata temu mecz odbywał się w Mielcu i tam do tej pory  rozgrywane są mecze gwiazd mężczyzn.  Piłkarki ręczne gościł zaś rok temu Nowy Sącz. O ile organizacyjnie impreza wypadła bardzo dobrze, to zawiodła nieco publiczność. Tymczasem w Olkuszu zainteresowanie dyscypliną, w której olkuszanki pną się na szczyt, jest coraz większe, a atmosfery, jaką stwarzają w czasie meczów kibice, może pozazdrościć niejedna ekstraklasowa drużyna.
To byłaby pierwsza tak duża impreza na olkuskiej hali sportowej po jej modernizacji. Przyjadą najlepsze polskie szczypiornistki, także te, które grają w klubach zagranicznych. Stworzone zostaną 2 reprezentacje. Rok temu drużynę Północy poprowadził trener Łączpolu Gdynia Jerzy Ciepliński, natomiast Południe – Bożena Karkut, trenerka Zagłębia Lubin. Prawdopodobnie tak będzie i w tym roku, a asystentem trenerki mógłby być wówczas Marek Płatek, trener  SPR-u Olkusz.
Czy mecz dojdzie do skutku? To zależy teraz od miejskich i powiatowych władz. Jeśli podejmą się współorganizacji i przeznaczą fundusze na przeprowadzenie imprezy – pod koniec maja możemy szykować się na wielkie widowisko. Wprawdzie koszty, jak na olkuskie warunki, są wysokie, jednak trzeba pamiętać, że wydarzenie takiej rangi to świetna okazja dla sponsorów, by zareklamować się w czasie meczu. Wydatki powinny się więc zwrócić i miasto nie powinno przepuścić okazji na taką promocję. Telewizja Polsat gwarantuje bowiem nie tylko relację meczu na żywo i późniejsze powtórki. Przeprowadzane są wywiady z zawodniczkami, a dziennikarze często pytają je np. o to jak czują się w mieście, które je gości. Widzowie Polsatu będą więc mogli nie raz usłyszeć o Olkuszu w materiałach towarzyszących tej imprezie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze