Spędzić czas na sportowo, zintegrować pokolenia i dobrze się przy tym bawić  – to wszystko udało się w „Mechaniku”, na jubileuszowym Meczu Pokoleń. To jedna z imprez organizowanych z okazji 110-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu. Ponad 50 absolwentów, nauczycieli i sympatyków tej najstarszej olkuskiej szkoły miało okazję sprawdzić swoje siatkarskie umiejętności.
Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn.

Turniej siatkówki był o tyle ciekawy, że na parkiecie stanęli absolwenci z wielu roczników. Zdarzyło się, że grał ojciec z synem, tak było w przypadku Pawła i Jacka Włodarczyków, jeden z nich otrzymał dyplom dla najstarszego absolwenta. Aby impreza przebiegała sprawnie, grano do dwóch wygranych setów, każdy do 15.
Zawody przyciągnęły sporo publiczności.Wśród gości nie zabrakło też byłych nauczycieli wychowania fizycznego w „Mechaniku”: Jadwigi Łydki, Marka Słuszniaka i Romana Spiżewskiego, który był także jednym z sędziów. Obok niego siatkarskie pojedynki sędziowali Adam Borecki i Marek Krzykawski. – Siatkówka jest popularną dyscypliną, poza tym mamy pełnowymiarowe boisko i odpowiednie warunki do gry. Turniej miał nie tylko propagować zdrowy styl i promować szkołę, ale i pokazać, że sportowo rywalizować i świetnie się bawić mogą razem pokolenia  – mówi Agata Ostrowska, jedyna przedstawicielka płci pięknej na parkiecie.
Pomysł zorganizowania Meczu Pokoleń okazał się „strzałem w dziesiatkę”. Wszystkie drużyny pokazały sportowy charakter, zaciekle walcząc o każdy punkt. W finałowym pojedynku zwyciężyli „Granatowi” w składzie: Andrzej Chrost, Jacek Domagała, Adam Kiełtyka, Jacek Polak, Piotr Słodek i Marian Stachurski.  Drugie miejsce przypadło „Pomarańczowym”, czyli Wojciechowi Gałce, Michałowi Hońkowi, Dawidowi Karasiowi, Kamilowi Rakowi, Rafałowi Skubisowi oraz Pawłowi Włodarczykowi. Trzecie miejsce na podium zajęli „Czarni”, czyli zespół nauczycieli „Mechanika”: Jacka Barańskiego, Adama Boreckiego, Tomasza Góreckiego, Piotra Grzanki, Sławomira Haberki, Agaty Ostrowskiej, Dariusza Skałbani i Tomasza Stanka. Po zakończeniu rozgrywek trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Na zwycięski zespół czekała dodatkowa nagroda – puchar ufundowany przez absolwenta „Mechanika” – posła Jacka Osucha.  
Tytuł MVP, czyli najbardziej wartościowego zawodnika, otrzymał Andrzej Chrost z „Granatowych”. Najlepszym przyjmującym turnieju został Wiesław Czekaj. Specjalnym dyplomem wyróżniono też jedyną kobietę grającą w turnieju, Agatę Ostrowską.
Być może siatkarski Mecz Pokoleń stanie się początkiem cyklicznych imprez tego typu.  -Turniej świetnie wpisał się  w jubileuszowe obchody, była to też dla wielu osób okazja do spotkania się po latach. Uczestnicy  wyrazili chęć spotykania się częściej na takich rozgrywkach.  Wówczas w drużynach będą grali tylko absolwenci „Mechanika” i mamy nadzieję, że te turnieje wpiszą się na stałe w kalendarz sportowych imprez w mieście – mówił Adam Borecki z drużyny „Czarnych”.
Do organizacji imprezy przyczynili się sponsorzy:
Koszulki dla zawodników ufundował Sylwester Piasny – firma „Hardkop”
Grawer na medalach wykonała firma „Muchajer” Beaty i Ireneusza Muchajerów
Poczęstunek dla wszystkich przygotowali rodzice uczniów z klas II a, II b i II e oraz piekarnia Janusza Piasnego i Supermarket „Nasz”.

{joomplu:5626}{joomplu:5610}{joomplu:5578}{joomplu:5609}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze