ang test

23 ochotników z Olkusza wzięło udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego, który organizowany był w całej Polsce. W Srebrnym Mieście impreza odbyła się po raz pierwszy. Inicjatorami takiej formy promocji nauki języków obcych jest  Centrum Języków Obcych „Impuls” oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Przegląd Olkuski”.

Uczestnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe mieli do rozwiązania test o poziomie trudności dopasowanym do kompetencji językowych na każdym z etapów edukacji. Dorośli na udzielenie odpowiedzi na 100 pytań mieli 75 minut. Testy zostały ułożone tak, aby w sposób przekrojowy można było sprawdzić poziom znajomości języka każdego z uczestników. Warto było go rozwiązać, aby przekonać się, czy jest się w stanie podejść do najbardziej prestiżowych egzaminów na świecie – TOEIC i TOEFL, czy może należy jeszcze popracować.

Wynik ogólny olkuszan poznamy pod koniec miesiąca i wówczas dowiemy się, czy „Olkusz zna angielski”. Wyniki indywidualne poznają tylko uczestnicy. – Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji testowania Polaków jako organizator lokalny. Chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego oraz pochwalić się, że Olkusz zna angielski – mówi Tatiana Redel, pomysłodawczyni przeprowadzenia akcji w Olkuszu. – Oprócz nauki, liczyła się również dobra zabawa, która powinna zawsze towarzyszyć nauce, aby ta była efektywna – dodaje.

Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w konkursie z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez: przez ZGH „Bolesław”, Drukarnię GrafPress, Caffe Cor Tu, sklepy ZUZI i WENICE, Opokę i MAGIO, a także bezpłatne kursy w Centrum Helen Doron w Olkuszu, Akademii Robotyki, Uniwersytecie Juniora i w Centrum Języków Obcych IMPULS.

ang test3

ang test2

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o