rozpoczecie roku1

2 września 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce odbyła się miejsko – gminna inauguracja roku szkolnego 2013/2014. W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Dariusz Rzepka, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pan Włodzimierz Łysoń, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Ksiądz Proboszcz Włodzimierz Wiecha podczas mszy św. życzył dzieciom udanej podróży po świecie nauki, przeżywania w szkole wielu niezapomnianych przygód pod czujnym okiem wychowawców. Podczas części oficjalnej uroczystości Dyrektor szkoły Pani Beata Furman serdecznie powitała przybyłych gości, przekazała uczniom i nauczycielom najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

 

Bardzo ciepłe słowa do uczniów, rodziców i pracowników szkoły skierował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Życzył owocnej i satysfakcjonującej pracy oraz wielu osiągnięć. Zapewnił rodziców, że posyłając dzieci do Szkoły Podstawowej w Braciejówce mają gwarancję wysokiej jakości pracy z uczniem. Sukcesów w pracy zawodowej życzył również wszystkim pracownikom oświaty w gminie Olkusz. Do życzeń przyłączyli się zabierający głos przedstawiciele Samorządu Olkuskiego oraz związków zawodowych.

Inaugurację nowego roku szkolnego uczniowie uświetnili występem artystycznym pt. „Z różnych stron do szkoły wracamy”. Przedstawili swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne w utworach związanych z przemijającymi wakacjami i nadchodzącym rokiem szkolnym. Zaprezentowali też utwory literackie nawiązujące do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów, którzy z niewielką tremą, ale i z uśmiechem na twarzy włączyli się w pląs na scenie do słów piosenki „Rozśpiewane wagony wiozą dzieci do szkoły”. Zebrani poruszeni występem uczniów wielokrotnie nagradzali brawami występujących. Nauczyciele chcąc przybliżyć uczniom szkolne czasy ich rodziców i dziadków przygotowali wystawę pt. „Jak to dawniej w szkole było…”.

Tekst nadesłany przez SP w Braciejówce

rozpoczecie roku13

rozpoczecie roku12

rozpoczecie roku11

rozpoczecie roku10

rozpoczecie roku9

rozpoczecie roku8

rozpoczecie roku7

rozpoczecie roku6

rozpoczecie roku5

rozpoczecie roku4

rozpoczecie roku3

rozpoczecie roku2

rozpoczecie roku

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Walenty
Walenty
8 lat temu

Do Polaka „Patrioty”. Bóg nie istnieje w Pana wizji Świata. Natomiast dla całej ludzkości Jego obecność nie budzi wątpliwości. Choć różnie Boga ludzie sobie wyobrażają. Ojczyzna i Honor bez Boga nie mają sensu. No bo jakie znaczenie ma Honor i Ojczyzna, kiedy w/g pańskiej wizji świata za 8 miliardów lat nasza Ziemia przestanie istnieć a Honor i Ojczyzna zamienią się w popiół. Już sam fakt, że pan wypowiada swoje poglądy i to bardzo emocjonalnie świadczy o tym, że jest Siła Wyższa. Wartościowanie, światopogląd przekraczają świat czysto organiczny. Ponieważ mamy prawo do swoich poglądów. Lepiej jak pan będzie pisał, że według mnie jest tak i tak albo według mnie powinno być tak i tak. W ten sposób nie będzie pan narzucał swoich poglądów i obrażał innych, którzy na temat Boga i świata mają odmienne zdanie. Tym bardziej, że uczniowie mają prawo lepszego świata niż podejrzewam pański.

Polak Patriota
Polak Patriota
9 lat temu

[quote name=”przedwojenny dziadek”]
a ty pewnie po uniwersytecie marksistowsko-leninowskim skoro na wszystkich forach jadem plujesz. ?… Prawdziwy Polak patriota to ma 3 dewizy zyciowe BÓG,HONOR,OJCZYZNA, a nie nienawiść, i jątrzenie lokalnej społeczności.[/quote]
HONOR i OJCZYZNA TAK, ale bóg nie istnieje, bóg jest kłamstwem, a mnie, Polaka Patriotę, od dziecka uczono, że trzeba mówić prawdę – i jest mi bardzo przykro z tego powodu że boga nie ma 🙁
Polska jest krajem świeckim czy tobie to się podoba czy nie. Następnym rok szkolny proszę rozpocząć w szkole imienia Koziołka Matołka, Kochanowskiego, albo Gagarina, a jeżeli już to Wojtyły z Wadowic, a nie jp2, Rzepka katecheta zrozumiał czy mam powtórzyć?

przedwojenny dziadek
przedwojenny dziadek
9 lat temu

[quote name=”Polak Patriota”]Polska jest krajem świeckim. Wybór szkoły nie jest przypadkowy, jest kolejnym powodem, aby zmienić ograniczoną, bezczelną, niechlujną olkuską kato-władzę.[/quote]

a ty pewnie po uniwersytecie marksistowsko-leninowskim skoro na wszystkich forach jadem plujesz. ?… Prawdziwy Polak patriota to ma 3 dewizy zyciowe BÓG,HONOR,OJCZYZNA, a nie nienawiść, i jątrzenie lokalnej społeczności.

Polak Patriota
Polak Patriota
9 lat temu

Polska jest krajem świeckim. Wybór szkoły nie jest przypadkowy, jest kolejnym powodem, aby zmienić ograniczoną, bezczelną, niechlujną olkuską kato-władzę.