aaa 34 spartakiada

Już po raz 34. na Czarnej Górze odbyła się Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży, w której udział wzięło ponad 400 młodych sportowców. Takie imprezy potwierdzają, że lekkoatletyka nie bez przyczyny jest Królową Sportu. Ilość uczestników najlepiej oddaje zainteresowanie zmaganiami, a zwycięstwo w nich niemal od zawsze ma wyjątkowy charakter.

 

W tegorocznej spartakiadzie łącznie udział wzięły 22 szkoły – od podstawówek aż po szkoły średnie. Tradycyjnie już najliczniejsze grono startujących stanowili uczniowie ze szkół podstawowych – 12 placówek. W komplecie zjawiły się też gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Wszyscy zawodnicy udział wzięli w 12 różnych konkurencjach, zróżnicowanych w zależności od wieku uczestnika. Co zrozumiałe najkrótsze dystanse na bieżni mieli do pokonania najmłodsi uczniowie (m.in. sprint na 60 metrów). Prawdziwym sprawdzianem umiejętności był za to dystans 1500 m, do jakiego przystąpili licealiści. Obok dyscyplin biegowych, nie zabrakło również rzutu piłką lekarską, skoku w dal, pchnięcia kulą, jak również konkurencji drużynowych – siatkówki plażowej, triobasketu, czy rywalizacji w „dwa ognie”.

Już kolejny raz spotkaliśmy się na stadionie i znowu pokazaliśmy, że dla chcącego nic trudnego. W jednym miejscu i o jednej porze zebrało się prawie pół tysiąca młodych ludzi wraz z opiekunami, by wspólnie stanąć do sportowej rywalizacji. To niewątpliwy sukces organizacyjny, bowiem z naszego zaproszenia skorzystała niemal każda szkoła – przyznaje Marcin Bujas, sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Olkuszu.

Starania uczestników docenili organizatorzy i przedstawiciele samorządu. Oficjalnego otwarcia 34. Spartakiady dokonali wiceburmistrz Włodzimierz Łysoń, a także przewodniczący Komisji Sportu w magistracie Włodzimierz Kondek. Nie zabrakło też osób żywo związanych z PSZS-em, a więc jego prezesa Andrzeja Feliksika, czy wiceprezes Katarzyny Polak. Jak zwykle zmagania lekkoatletyczne były pretekstem do nagrodzenia najlepszych uczestników tegorocznego Memoriału im. Juliana Kazibuta. Nagrody i puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczyli zarządzający Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Olkusz – Marcin Kubiczek i Katarzyna Polak.

W przyszłym roku obchodzić będziemy mały jubileusz, bowiem szykuje nam się już 35. edycja gminnej spartakiady. Historia tej imprezy jest długa, a wielu z nas – dzisiejszych organizatorów – miała zaszczyt jeszcze kilka lat temu stanąć na linii startu. Jest to pewien fenomen i zarazem mobilizacja do kontynuowania tej pięknej sportowej tradycji – przekonuje K. Polak, wiceprezes PSZS w Olkuszu.

Zwycięzcy 34. Spartakiady:

Szkoły Podstawowe:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu
2. Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu

Gimnazja:
1. Gimnazjum nr 4 w Olkuszu
2. Gimnazjum nr 1 w Olkuszu
3. Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

Szkoły Średnie:
1. IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
2. I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
3. II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu.

Organizatorami spartakiady byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:48800}{joomplu:48706}{joomplu:48694}{joomplu:48676}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze