1

Pani Władysława Porcz z Rodak obchodziła 102 urodziny! Życzenia jubilatce złożyli z tej okazji przedstawiciele samorządu Gminy Klucze: wójt Norbert Bień i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Kocjan. Pani Władysława przyjmowała życzenia w gronie rodzinnym. Jej dom jest domem wielopokoleniowym, więc zawsze może liczyć na wsparcie najbliższych.

 

Wśród osób, które odwiedziły jubilatkę z okazji urodzin, była również Halina Ładoń, radna Gminy Klucze, mieszkanka Rodak. W 2004 roku spisała ona wspomnienia Pani Władysławy Porcz, które ukazały się w publikacji o historii Rodak, zatytułowanej „Wspomnienia naszych babć i dziadków”. W załączniku znajduje się historia, opowiedziana wówczas przez jubilatkę.

2

102 urodziny Pani Władysławy Porcz to już druga w tym roku okazja do takiego jubileuszu u mieszkańca Giny Klucze. W marcu również 102 rocznicę urodzin świętował Pan Stanisław Kulawik z Chechła: http://gmina-klucze.pl/index.php?c=article&id=2181

Rafał Jaworski/UG Klucze

3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
klaudia
klaudia
6 lat temu

Jak zwykle na pierwszym planie ……!!!

Oświęcim pozdrawia
Oświęcim pozdrawia
6 lat temu

Wśród uczestników tegorocznego egzaminu próbnego dla gimnazjalistów i siódmoklasistów z historii w Szkole Podstawowej nr 7 w Oświęcimiu znalazła się gościnnie 102-letnia Helena Niwińska, była więźniarka niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Poszło jej świetnie. Była jedną z dwóch osób spośród 70 uczestniczących w tym egzaminie, którzy zdali go na piątkę. Skąd wziął się ten pomysł? Pani Helena jest przyjaciółką Marii Szewczyk, nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwo w oświęcimskiej „siódemce”, która z kolei jest bratanicą majora Piotra Szewczyka, cichociemnego, żołnierza Armii Krajowej. Przy okazji wizyt u pani Heleny, Maria Szewczyk bardzo często opowiada jej o tym, co dzieje się w szkole.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/oswiecim-102latka-lepsza-z-historii-od-gimnazjalistow-i-siodmoklasistow-zdjecia,13114772/