aaa spr mikolajki2013

Już od sześciu lat na początku grudnia, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz wychodzi do najmłodszych fanek tej dyscypliny i zaprasza je na Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Tradycyjnie, zmagania odbyły się na sali gimnastycznej w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Korczaka. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów reprezentujących gminne placówki.

 

Przed rokiem, w V edycji tegoż turnieju, triumfowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 9. I tym razem podopieczne Katarzyny Krawczyk dotarły do fazy finałowej, choć w najważniejszym momencie zawiodły, przegrywając ze świetnie tego dnia dysponowaną ekipą z SP 3. Ubiegłoroczne zwyciężczynie przegrały bardzo wyraźnie, bo aż 5:16. A z racji tego, że rewelacyjnie grające dziewczynki z „Trójki”, SP Kosmolów ograły aż 15:2, to tym samym Olkusz od niedawna ma nowego Mistrza.

Cieszymy się, że frekwencja nam się poprawiła. W poprzednim roku gościliśmy raptem pięć zespołów. Teraz wróciliśmy do naszych najlepszych turniejowych czasów. Graliśmy w trzech grupach systemem „każdy z każdym”. Najlepsze drużyny w poszczególnych tabelkach utworzyły strefę medalową, natomiast pozostałe ekipy walczyły o dalsze pozycje – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes olkuskiego SPR-u.

Zaproszenia do mikołajkowych zmagań trafiły do wszystkich szkół podstawowych w gminie Olkusz. Na apel odpowiedziało dziewięć zespołów, składających się z zawodniczek uczęszczających do III, IV i V klas. – Sprawdza nam się ta formuła. Zainteresowanie naszą propozycją, jak również poziom zmagań i emocje im towarzyszące są dla nas zadowalające. Łączymy przyjemne z pożytecznym – przekonuje prezes Szkolnego Związku Sportowego w Olkuszu Marcin Bujas, współorganizator imprezy.

W tym wyjątkowym czasie oprócz frajdy z występów na boisku, nie mogło też zabraknąć wizyty św. Mikołaja ze słodkimi upominkami. Rywalizacji zza linii bocznej przyglądał się również dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Andrzej Feliksik. Organizatorzy dziękują za wsparcie udzielone im przez Ewę i Marka Kiełtyków i już zapraszają na przyszły rok i siódmą edycję mikołajkowych zmagań.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP 3
2. SP 9
3. SP Kosmolów
4. SP 4
5. SP 2
6. SP 6
7. SP Zederman
8. SP Osiek
9. SP 1

Najskuteczniejsza zawodniczka: Wiktoria Petlic (46 bramek) SP 3.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze