mikolajkowe granie1

W miniony weekend hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zamieniła się w piłkarską arenę. Przez dwa dni na parkiecie, w ramach zimowej edycji turniejów Słowik Cup, można było zobaczyć 24 młodzieżowe zespoły.

Liczb związanych z dwudniową imprezą jest znacznie więcej: 4 roczniki, 20 godzin grania, 60 spotkań, 188 goli i 268 zawodników. W trzech słowach – prawdziwy piłkarski maraton. Wśród uczestników znaleźli się najmłodsi adepci futbolu w wieku od 7 do 10 lat. Schemat każdego turnieju był taki sam: 6 ekip grających ze sobą systemem „każdy z każdym”.

Jako pierwsze na boisko wyszły drużyny U-10. Już po pierwszej kolejce stało się jasne, że głównymi kandydatami do zwycięstwa będą zespoły olkuskiego Słowika i Ruchu Radzionków. Gospodarze zmagań ostatecznie okazali się mało gościnni, sięgając po końcowy triumf bez choćby jednej porażki. Podopieczni Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa wysoko 6:0 pokonali Fablok Chrzanów, 10:0 rozbili MKS Trzebinię, zremisowali 2:2 ze Słomniczanką, a w meczach decydujących o klasyfikacji końcowej 2:0 ograli Ruch oraz 2:1 pokonali Przemszę Siewierz. Drugie miejsce dla radzionkowian, a trzecie dla 10-latków z Siewierza.

W sobotę popołudniowa sesja przyniosła rywalizację drużyn o rok młodszych, a więc tych złożonych z 9-letnich graczy. W tej kategorii najlepsza okazała się Sarmacja Będzin, choć jeszcze na pół minuty przed końcową syreną w meczu Karol Wadowice – Zew Sosnowiec, to młodzi wadowiczanie byli na pierwszym miejscu. Stracona bramka po stałym fragmencie gry kosztowała ekipę Karola utratę tytułu MVP na rzecz rówieśników z Będzina. Podium uzupełnił Słowik prowadzony z ławki trenerskiej przez Bartosza Gacka.

W niedzielę „Mikołajkowe Granie” rozpoczęli 8-letni zawodnicy. Z grona sześciu kandydatów do halowego czempionatu, szybko wyłoniło się dwóch faworytów – Słowik oraz WAP Wolbrom. Obie ekipy nie miały sobie równych, więc o tym, która z nich sięgnie po triumf zadecydowało bezpośrednie starcie, będące jednocześnie ostatnim meczem w turnieju rocznika 2010. Długo zanosiło się na bezbramkowy remis, który premiował gospodarzy, aż nadeszła ostatnia minuta meczu. Słowik wywalczył rzut rożny, a po dośrodkowaniu piłkę z bliska do siatki skierował Tomasz Szymczyk zapewniając podopiecznym Przemysława Michalskiego tytuł z kompletem zwycięstw. Dzielny WAP musiał zadowolić się drugim miejscem. Podium uzupełniła natomiast Akademia 2012 Jaworzno.

mikolajkowe granie4

Ostatnim akordem weekendowych zmagań przy Wiejskiej była rywalizacja rocznika 2011. 7-latkowie stworzyli pasjonujące widowisko, gdzie właściwie wszystkie zespoły do samego końca liczyły się w grze o czołowe lokaty. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęli zawodnicy Football Academy Jurajska, którzy wyprzedzili FA Zawiercie i Wolankę Wola Filipowska. Słowik U-7 trenujący na co dzień pod okiem duetu Grzegorz Jurczyk – Marcin Mróz uplasował się na piątej pozycji, choć gdyby w ostatnim meczu pokonał Jurajską (ostatecznie przegrał 0:1) zająłby przynajmniej drugie miejsce. To najlepiej świadczy o tym, jak wyrównany był poziom w tej grupie wiekowej.

– Grudniowe turnieje dla najmłodszych stały się już naszą tradycją. W okolicach Mikołajek zapraszamy do Olkusza swoich futbolowych znajomych, dając dzieciakom sporo radości z grania na parkiecie. Jest to dla nich nagroda za cały rok wytężonej pracy oraz swoisty prezent w tym wyjątkowym przecież czasie. Cieszymy się, że z roku na rok chętnych do gry jest coraz więcej – komentuje Rafał Pięta, założyciel Słowika.

mikolajkowe granie2

Klasyfikacja końcowa zimowej edycji turniejów Słowik Cup:

Mikołajkowe Granie 2008
1. OKS Słowik Olkusz
2. Ruch Radzionków
3. Przemsza Siewierz
4. Słomniczanka Słomniki
5. Fablok Chrzanów
6. MKS Trzebinia

Mikołajkowe Granie 2009
1. Sarmacja Będzin
2. Karol Wadowice
3. OKS Słowik Olkusz
4. Wolanka Wola Filipowska
5. Zew Sosnowiec
6. Salos Dąbrowa Górnicza

Mikołajkowe Granie 2010
1. OKS Słowik Olkusz
2. WAP Wolbrom MP
3. Akademia 2012 Jaworzno
4. Fablok Chrzanów
5. Dłubnia Trzyciąż-Jangrot
6. SP Wisła Kraków

Mikołajkowe Granie 2011
1. FA Jurajska
2. FA Zawiercie
3. Wolanka Wola Filipowska
4. Champions Olkusz
5. OKS Słowik Olkusz
6. Fablok Chrzanów

Organizatorem zmagań przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji był Olkuski Klub Sportowy Słowik.

 Fot. Piotr Konieczny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze