2007 wroclaw1

Młodzi piłkarze olkuskiego Słowika zimą nie próżnują. Tym razem podopieczni Macieja Mroza z rocznika 2007 we Wrocławiu co prawda nie stanęli na podium, ale do Olkusza z ogólnopolskiego turnieju wrócili z bardzo dobrym 6. miejscem. Walkę o najlepszą trójkę przegrali już w pierwszym turniejowym meczu przeciwko miejscowemu Parasolowi, późniejszemu triumfatorowi niedzielnych zmagań.

 – Miejsca, puchary i medale to jedno, ale w tym wieku najważniejszy jest prawidłowy rozwój chłopców. Cel jest prosty: jak największa świadomość i wybieranie najlepszych rozwiązań podczas gry. Chciałbym, żeby zawodnicy mieli na boisku swobodę, bez narzucania im presji i schematów. Ciągłe podpowiedzi z boku też nie są dobrym rozwiązaniem. Na tle drużyn, z którymi zagraliśmy we Wrocławiu, wypadliśmy naprawdę obiecująco – mówi Maciej Mróz trener OKS-u.

W pierwszym meczu OKS wysoko przegrał ze wspomnianym już Parasolem 0:5. Małe lanie tylko podrażniło ambicje „Słowików”, którzy wygrywając trzy kolejne spotkania, w grupie eliminacyjnej zajęli ostatecznie 2. miejsce i uzyskali prawo gry o miejsca 6-10. Najpierw „żółto-niebiescy” 3:1 pokonali KS Polkowice, później 2:1 ograli Polonię Trzebnica, a rywalizację w pierwszej fazie turnieju zakończyli pewnym triumfem 3:0 nad Champions Oława. Grupę z kompletem zwycięstw wygrał wrocławski Parasol. Gospodarze swoją dominację potwierdzili też w następnych występach, sięgając w niedzielę po najwyższy stopień podium.

Gdy wrocławianie dopisywali sobie kolejne punkty w walce o złoto, Słowik równie udanie „bił się” o wygranie zmagań w drugiej rundzie turnieju. Zaczęło się jednak mało fartownie, bo od porażki 1:2 z FC Wrocław. W kolejnych meczach było już tylko lepiej. Olkuszanie 2:0 pokonali rówieśników z Otmuchowa, jeszcze wyżej bo 6:1 ograli Astrę Krotoszyn, a wizytę na Zachodzie Polski zakończyli efektowną wygraną 8:1 z Trojanem Lądek. Te wyniki pozwoliły 10-latkom zająć najwyższe miejsce w tej grupie, czyli 6. na finiszu rywalizacji. W turnieju udział wzięło 25 drużyn z całego kraju.

– Osobne podziękowania dla rodziców za organizację wyjazdu i najgłośniejszy doping ze wszystkich drużyn grających w turnieju. To był dobrze spędzony czas. Dzięki! – dodaje Maciej Mróz.

Komplet wyników Słowika uzyskanych we Wrocławiu:

I RUNDA:
OKS Słowik Olkusz – Parasol Wrocław I 0:5
OKS Słowik Olkusz – KS Polkowice 3:1
OKS Słowik Olkusz – Polonia Trzebnica 2:1
OKS Słowik Olksuz – Champions Oława 3:0

II RUNDA:
OKS Słowik Olkusz – FC Wrocław I 1:2
OKS Słowik Olkusz – Czarni Otmuchów 2:0
OKS Słowik Olkusz – Astra Krotoszyn 6:1
OKS Słowik Olkusz – Trojan Lądek 8:1

Skład:
D. Gwiazdoń – K. Aronsson, B. Banaś, W. Broda, F. Dębciuch, D. Koryczan, M. Nowak, S. Szczygieł O. Ściążko, F. Tomsia, D. Wąs.

Bramki:
D. Koryczan 10, M. Nowak 4, K. Aronsson 2, W. Broda 2, F. Dębciuch 2, D. Wąs 2, B. Banaś 1, S. Szczygieł 1.

2007 wroclaw

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze