mikolajki spr

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym byli organizatorami Turnieju Mikołajkowego, w którym rywalizowano o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. W tym roku do gry na parkiecie IV LO przystąpiły cztery zespoły. Najlepsza okazała się reprezentacja SP nr 9.

 

Zawodniczki Katarzyny Krawczyk przez turniej przeszły z kompletem zwycięstw, w każdym meczu gromiąc swoje rówieśniczki. W pierwszym przypadku reprezentacja „Dziewiątki” 11:1 ograła SP Zederman, w drugim 13:4 pokonała SP 3, by imprezę zakończyć wynikiem 13:3 przeciwko ekipie SP 4. Drugie miejsce dla „Trójki”, a podium uzupełniła drużyna z Zedermana. W przyszłym roku poprawić będzie się z pewnością chciała „Czwórka”, która jako jedyna nie wygrała choćby jednego meczu.

– W tym roku nasze zmagania przyciągnęły nieco mniejszą liczbę zespołów. Wszystko przez niż demograficzny jaki dotknął te roczniki. Mimo wszystko jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom i gratulujemy im sportowej postawy. Gratulujemy najlepszym – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR Olkusz, która była główną organizatorką turnieju.

Na otwarciu zmagań wśród młodych piłkarek pojawiła się wiceburmistrz Olkusza Bożena Krok. Najlepsza trójka oprócz medali odebrała także okazałe puchary. W trakcie trwania turnieju, zawodniczki odwiedził Święty Mikołaj, obdarowując wszystkich łakociami. – Za poczęstunek serdecznie dziękujemy Piekarni EMK, Państwa Ewy i Marka Kiełtyków – dodaje Katarzyna Polak.

Za rok o tej porze będziemy świadkami dziewiątej edycji Turnieju Mikołajkowego, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Szkolnego Związku Sportowego.

Komplet wyników:
SP 4 – SP 3 2:7
SP Zederman – SP 9 1:11
SP 4 – SP Zederman 1:5
SP 3 – SP 9 4:13
SP 4 – SP 9 3:13
SP Zederman – SP 3 2:5

Tabela końcowa:
1. SP 9                     3   6     37:8
2. SP 3                     3   4    16:17
3. SP Zederman     3    2     8:17
4. SP 4                     3   0     5:25

{joomplu:55684}{joomplu:55672}{joomplu:55683}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o