aaa szkoly mikolaj mosir

Aż 370 uczniów z dziewięciu różnych szkół podstawowych z Gminy Olkusz, wzięło udział w XXVI Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Kolejną, świąteczną edycję imprezy przygotowaną z myślą o propagowaniu zajęć ruchowych wśród najmłodszych uczniów zdominowała reprezentacja współorganizatora zmagań, Szkoła Podstawowa nr 9, która w łącznej punktacji wyprzedziła rówieśników z klas II-V z SP 2 i SP 5.

W trakcie rywalizacji dzieci brały udział w różnego rodzaju wyścigach, sztafetach oraz zabawach zręcznościowych, takich jak chociażby sztafeta gwiaździsta, wahadłowa, piłka w tunelu, bieg z piłką lekarską, slalom hokejowy, bieg w podporze tyłem i wiele innych konkurencjach, które oprócz sportowych emocji, przysporzyły również dużą dawkę dobrej zabawy. Nad całością turnieju czuwali nie tylko nauczyciele wychowania fizycznego, ale także Święty Mikołaj, obdarowujący uczestników imprezy słodkościami.

Na klasyfikację końcową złożyły się punkty zdobywane przez szkoły za każdą konkurencję. Ostatecznie, najlepszą ekipą okazała się drużyna złożona z uczniów z olkuskiej „Dziewiątki”, na mecie turnieju wyprzedzając „Dwójkę” oraz „Piątkę”. Tuż za podium znalazła się SP 1, a w dalszej kolejności SP Braciejówka, SP Zawada, SP Zederman, SP 10, SP 4, SP Osiek i SP 6.

XXVI Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych zorganizowany został przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu, miejscowy MOSiR oraz SP 9. Nieocenioną rolę spełnili również nauczyciele w-f wszystkich szkół. Kierownikiem imprezy była Katarzyna Krawczyk, która zamykając rywalizację, zaprosiła wszystkie dzieci na kolejną edycję niezwykłych zawodów już za rok.

Fot. MOSiR Olkusz

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o