korona lancut

Dobre wieści napłynęły do nas z Łańcuta, gdzie na Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego trzy medale zdobyli olkuscy akrobaci. O złotym medalu Jakuba Sośnierza pisał już na naszych łamach trener Zdzisław Gregorski. My natomiast nieco uwagi poświęcimy zawodnikom trenującym na co dzień pod opieką szkoleniowców UKS Korony. Klub ma się czym pochwalić. Amelia Dessauer w skokach na ścieżce została mistrzynią Polski, a Adam Szymanek w tej samej konkurencji wśród chłopców zdobył tytuł wicemistrza kraju.

Na szczególne uznanie zasługuje przede wszystkim wyczyn 8-letniej Amelii, która będąc najmłodszą uczestniczką zmagań w skokach na ścieżce właściwie zdeklasowała rywalki, drugą w klasyfikacji Aleksandrę Buchalik wyprzedzając aż o 3 punkty. Druga z olkuskich finalistek w tej konkurencji – Kamila Pietruszka, uplasowała się na 5. pozycji.

Wiele radości swoim trenerom dostarczył w ostatnich dniach także Adam Szymanek. Srebrny medal Mistrzostw Polski w skokach na ścieżce w klasie III z dobrym wynikiem 114,400 pkt., to obiecujący prognostyk przed kolejnymi tygodniami startów i latami ciężkich treningów.

Udział w niedawnych mistrzowskich zawodach w Łańcucie był pierwszym tak poważnym wyzwaniem dla młodych akrobatów z UKS Korony. Mimo iż dla pozostałych zawodników startujących w tej imprezie zabrakło miejsca na podium, to i tak w ocenie swoich opiekunów spisali się na miarę swoich umiejętności. Mowa tutaj o Julii Wyżyckiej, Mai Wróblewskiej, Izabeli Łukasiewicz, Karoliny Knop-Hamerlik i Natalii Mrówce.

Małopolska w całych zawodach zdobyła 1. miejsce w wojewódzkiej klasyfikacji medalowej, a UKS Korona w „generalce” była trzecia.