juniorzy walbrzych

Z trzema złotymi i trzema srebrnymi medalami z tanecznych Mistrzostw Polski IDO wrócili reprezentanci Szkoły Tańca Wena. W miniony weekend w Wałbrzychu tancerze z Olkusza i Krakowa rywalizowali nie tylko o prymat w kraju, ale także o kwalifikację do europejskiego czempionatu.

Przed rokiem w Józefowie Wena zaliczyła najlepszy w historii start w zawodach rangi mistrzowskiej. Wydawało się, że wyczyn z Mazowsza ciężko będzie powtórzyć, ale wystarczył tylko rok, by o podopiecznych Justyny i Rafała Lebiestów oraz ich współpracowników znowu było głośno.

Dwa z trzech złotych krążków trafiły do mini formacji. Jako pierwsze na najwyższym stopniu podium stanęły najmłodsze w stawce tancerki Wena Kids, a więc dzieciaki do 11. roku życia. Wyczyn młodszych koleżanek w niedzielę skopiowały o kilka lat starsze dziewczyny z New Wena X, na co dzień trenujące w stolicy Małopolski.

Trzeci ze złotych medali zawisł na szyjach pochodzącej z Bukowna Darii Dudek i mieszkańca Bolesławia Pawła Kamińskiego, tańczących w duecie w kategorii 12-15 lat. Na ten sukces ciężko sobie zapracowali, a konkurencję mieli naprawdę silną. Nieco mniej szczęścia w kategoriach indywidualnych miały siostry bliźniaczki Julia i Weronika Zaitz, a także solistka w Electric Boogie Wiktoria Włoszczyk. Dziewczyny startujące w grupie +16 lat solidarnie uplasowały się na 4. pozycjach.

Wracając do wyczynów grup tanecznych, pierwsze srebro dla Weny zdobyła duża formacja Juniorów. Ci sami tancerze, tyle tylko, że w nieco okrojonym składzie, zajęli drugie miejsce także w mini formacjach. Medalowe pozycje uzupełniła ekipa Wena Gold, w której na parkiet wychodzą osoby powyżej 31 lat, często rodzice dzieci tańczących w młodszych grupach. Dla „Goldów” był to powrót na podium. W historii swoich startów w kategorii hip-hop, mają już w dorobku Mistrzostwo Polski. Wiele wskazuje na to, że powrót na szczyt znowu jest możliwy.

– Eliminacje Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata 2017 za nami. Emocje pobiły zeszłoroczny rekord. Ilość łez radości, wzruszeń i wybuchów euforii niepoliczalna. Musimy w biurze zrobić nową półkę na puchary. Gratulujemy tancerzom i rodzicom za stworzenie tak cudownej atmosfery, jakiej jeszcze nigdy w naszej historii nie było. Dumni jesteśmy z naszych podopiecznych, którzy mimo, że ze na parkiecie często ze sobą konkurowali, to wspierali się i cieszyli nawzajem z osiągniętych wyników – komentują Justyna i Rafał Lebiestowie, którzy już od 15 lat prowadzą olkuski oddział Szkoły Tańca Wena. Do gratulacji przyłącza się również wieloletni trener i choreograf Robert Chodara.

Tancerze w weekend wykonali kawał dobrej roboty, jednak nie mają czasu na świętowanie. Terminy gonią, bowiem Mistrzostwa Europy – także w Wałbrzychu, już w czerwcu. Czy o medale ME u siebie w kraju łatwiej będzie niż przed rokiem w austriackim Graz? Czas, a przede wszystkim scena pokaże.

Komplet wyników tancerzy Weny na MP w Wałbrzychu:

Wena Snax – 6. miejsce (formacje) do lat 11
Wena Junior – 2. miejsce (formacje) 12-15 lat
Wena Kids – 1. miejsce (mini formacje) do lat 11
Wena Trix – 4. miejsce (mini formacje) 12-15 lat
Wena Junior – 2. miejsce (mini formacje) 12-15 lat
New Wena X – 1. miejsce (mini formacje) +16 lat
Wena X Squad – 10. miejsce (mini formacje) +16 lat
Wena Gold – 2. miejsce (mini formacje) +31 lat

Daria Dudek i Paweł Kamiński – 1. miejsce (duety) 12-15 lat
Julia i Weronika Zaitz – 4. miejsce (duety) +16 lat
Wiktoria Włoszczyk – 4. miejsce (Electric Boogie solo) +16 lat

wena x

Fot. Szkoła Tańca Wena

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze