zs4 mlode talenty 2016 fot1

W piątek 12 lutego br. Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu po raz czwarty stał się sceną zmagań adeptów sztuki stylizacji. Jak co roku nie tylko pokazy fryzur, makijaży i kreacji, ale też ich powstawanie odbywało się w obecności jury. Rozpoczęty o ósmej rano konkurs, po pięciu godzinach zwieńczyła uroczystość ogłoszenia wyników i uhonorowania zwyciężczyń. Najlepszymi „Młodymi Talentami 2016” okazały się być: Milena Kowal i Paulina Roś. „Cztery pory roku”, „Plecionka” i „Awangarda” – to nazwy konkurencji, którymi inspirowały się w swej twórczości uczestniczki tegorocznej edycji „Młodych Talentów”. Pomyliłby się jednak ktoś, kto uznałby, że w modzie nic nowego wymyślić nie sposób, a jeśli już, to ewentualnie w konkurencji „Awangarda”. Jury w składzie: Magdalena Girek, Katarzyna Radwańska, Katarzyna Kowalewska i Leszek Szatan, nie kryło tego dnia zaskoczenia pomysłowością i inwencją artystyczną wszystkich młodych stylistek, niezależnie od wybranej przez nie konkursowej konkurencji.

zs4 mlode talenty 2016 fot2

Słów uznania nie szczędziła też swym podopiecznym Marida Zoń – dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu. Spośród wielu zdolnych uczestniczek jury musiało jednak dokonać niełatwego wyboru zwyciężczyń i wyróżnionych. Ostatecznie I miejsce w kategorii „Cztery pory roku” przyznano Milenie Kowal, II miejsce – Urszuli Furman, zaś III miejsce – Ewie Żurek. Milena Kowal zwyciężyła też w kategorii „Plecionka”. Tuż za nią uplasowały się kolejno: Patrycja Mosurek i ponownie Ewa Żurek. Ponadto w kategorii „Plecionka” jury wyróżniło Paulinę Roś. Na tym jednak Paulina nie poprzestała, bowiem w kategorii „Awangarda” pokonała wszystkie rywalki. II miejsce w tej konkurencji zdobyła Magdalena Walnik, zaś III miejsce – Ewa Żurek. Dyplomy za udział w konkursie otrzymały: Marlena Moś, Klaudia Mączka, Katarzyna Żaba, Anna Czech i Aleksandra Mączka.

zs4 mlode talenty 2016 fot3

Uroczystość ta stała się też okazją do podziękowań złożonych przez dyrektor Maridę Zoń jurorom, zaangażowanym w organizację konkursu nauczycielom z Marzenną Wąs na czele oraz wszystkim uczestnikom. Był to również doskonały moment do wyrażenia wdzięczności dla osób wspierających ZS Nr 4 w Olkuszu. Kwiaty i pamiątkowe dyplomy „Przyjaciel Szkoły” wręczone zostały: Magdalenie Girek – właścicielce salonów „Novy” oraz Leszkowi Szatanowi i Piotrowi Luksowi – właścicielom Centrali Zaopatrzenia Technicznego Luks&Szatan Sp. j. Tegoroczni „Przyjaciele Szkoły” kilkakrotnie zasiadali w konkursowym jury i sponsorowali nagrody rzeczowe.

zs4 mlode talenty 2016 fot4

Tuż po ceremonii uhonorowania zwycięzców organizatorzy snuli plany dotyczące jubileuszowych, piątych „Młodych Talentów” w 2017 roku.

ZS nr 4 w Olkuszu

zs4 mlode talenty 2016 fot5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze