„Szkoło Wielka, co w talentach świecisz bramie…
przenoś moją duszę utęsknioną
Do tych korytarzy jasnych, dni uśmiechem zdobionych”

I w końcu wybiła ta godzina… 2 września 2013 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jak zawsze jest to moment wyjątkowy i znamienny. To czas zmian i rozliczeń; czas patrzenia w przyszłość z nadzieją, że przyniesie ona wiele pozytywnych rozwiązań i radosnych chwil. To również moment zapowiadający etap zdobywania nowych doświadczeń, wspinania się po kolejnych szczeblach wiedzy i umiejętności. W swoim przemówieniu Dyrektor szkoły Marida Zoń podkreśliła wyjątkowość tej chwili – kończącej etap wakacyjnej beztroski i zapowiadający czas wytężonej pracy oraz dążenia  do wyznaczonych celów.

Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele władz samorządowych: wicestarosta Henryk Kieca oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej – Waldemar Mendak. Pan wicestarosta życząc wszystkim obecnym owocnego roku pracy zaznaczył, jak duże znaczenie ma działalność Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu dla lokalnego środowiska, jak wiele pokoleń ukończyło edukację w tej placówce i jak ważne jest kontynuowanie jej wieloletnich tradycji.

Po części oficjalnej miał miejsce krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2 technikum hotelarstwa. Program podzielony został na dwie części, z których pierwsza nawiązywała do 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tu właśnie wspomniano walczących na ziemiach powiatu olkuskiego, o czym mówił recytowany utwór Zofii Jurczyk „Ballada o polskich partyzantach”. Z kolei część druga była próbą uchwycenia wyjątkowego ducha popularnej „Budowlanki”- niepowtarzalnego klimatu, artystycznej duszy i talentów, które rokrocznie opuszczają jej progi.

Materiał nadesłany przez ZS nr w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze