lo1 jaselkaimbr

W przepięknej scenerii zabudowań Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach i otoczeniu przyrody doliny rzeki Dłubni, 10 stycznia 2014 roku młodzież z Koła Teatralnego „Emocje” działającego w naszej szkole prowadzonego przez mgr Agnieszkę Kocjan-Hickiewicz i mgr Martę Macek odegrała jasełka bożonarodzeniowe. Występ był efektem realizacji projektu „Z kolędą przez świat” – zorganizowanego przez „Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno Gospodarczego Klucz” we współpracy z dr Przemysławem Kanią, dyrekcją naszej szkoły oraz nauczycielkami prowadzącymi zajęcia teatralne. Projekt, trwający od końca października do 20 grudnia 2013 roku, współfinansowało Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Premierowe przedstawienie miało miejsce w murach naszej szkoły 20 grudnia. Mimo że święta Bożego Narodzenia są już tylko miłym wspomnieniem, powtórnie spektakl został zaprezentowany 10 stycznia w Imbramowicach. Pełną ekspresji grę młodych aktorów naszego liceum mogli podziwiać zaproszeni goście: JE ks. bp Piotr Skucha, przedstawiciele władz samorządowych, wśród nich: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka, wicestarosta Paweł Piasny, przewodniczący Rady Powiatu Robert Herzyk.

W świetle pochodni zostali oni wprowadzeni na dziedziniec klasztorny. Tutaj, obok zagródki z żywymi owieczkami i osiołkiem, w blasku betlejemskiej gwiazdy, pastuszkowie oraz aniołowie rozpoczęli opowieść o narodzinach Boga. Kolejne sceny odgrywane były już w klimatycznym wnętrzu klasztornego budynku. Przekazywane podczas przedstawienia głębokie treści spotykały się z ciepłą reakcją obecnych. Chyba każdy został przekonany o potędze miłości płynącej ze Żłóbka. Atmosferę niecodziennego spotkania budowały również śpiewane przez młodych artystów kolędy. Do wspólnego kolędowania dołączyli wszyscy.

Wicestarosta Paweł Piasny podziękował młodzieży i pedagogom, a ponieważ projekt przygotowano w ramach operacji „Organizacja wydarzeń promujących produkty lokalne oraz tradycje lokalne” zaprosił wszystkich na regionalny poczęstunek.
Uczestnicy spotkania z pewnością długo wspominać będą niepowtarzalny nastrój tego wieczoru.

Tekst: I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze