14.01.br. drzwi Szkoły na Skałce stanęły otworem dla mieszkańców Bukowna i okolicy. Wszyscy uczestnicy wyjątkowego Dnia otwartych drzwi mogli zwiedzić Szkołę, każde jej pomieszczenie; mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną, osiągnięciami Zespołu Szkół w Bukownie, obejrzeć prezentacje, spotkać się z uczniami i nauczycielami. W programie przewidziano zwiedzanie szkolnego Muzeum Górnictwa Rud, pokaz fondue z gorącego sera i białego wina oraz pokaz fondue czekoladowego w czekoladowej fontannie, pokaz sporządzania orzeźwiających drinków i dekoracji stołów.

Uczniowie prezentowali swe umiejętności z zakresu obsługi konsumenta, zdolności barmańskie i cukiernicze. Uczestnicy mogli spędzić miło czas przy karnawałowych specjałach. Faworki, ciasta, potrawy fondue, rumowa czeska herbata i drinki serwowane przez młodzież uprzyjemniały rozmowy.
Wśród zwiedzających znaleźli się byli pracownicy i absolwenci Szkoły (nawet ci, którzy kończyli tu naukę w latach 60-tych),  mieszkańcy bliższej i dalszej okolicy, a wśród nich rodzice uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych ofertą Szkoły.

Tekst: ZS Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze