Trio Basket, czyli gra w koszówkę na jeden kosz cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Do tegorocznej rywalizacji w Otwartym Turnieju Trio Basketu w hali olkuskiego MOSiR-u przystąpiło dziewięć czteroosobowych drużyn. Wygrała ekipa „Na Dwoje Babka Wróżyła” w składzie: Paweł Mączka, Łukasz Liszak, Tomasz Styranko i Michał Nosowicz.

 Turniej rozegrano systemem grupowym „każdy z każdym”, a po dwie najlepsze drużyny z każdej tabelki awansowały do fazy finałowej. Tam zagrały ,,na krzyż”, to znaczy pierwsza z drugą drużyną grupy A i na odwrót. W wielkim finale triumfator zmagań pokonał „Kanonierów”, występujących w składzie Andrzej Górnik, Oskar Motyczyński, Karol Wojciechowski i Tomasz Sitko. Brązowe medale dla „J.B.S”, którzy w walce o podium pokonali zespół „Kilo Mąki”.

Trzem najlepszym drużynom Otwartego Turnieju Trio Basketu wręczono puchary, medale, dyplomy oraz okolicznościowe nagrody. Tytuł, a także pamiątkową statuetkę najskuteczniejszego zawodnika turnieju zdobył Tomasz Styranko ze zwycięskiej drużyny „Na Dwoje Babka Wróżyła”. Mecze sędziowały – Aleksandra Krupa i Agata Czopor. Organizatorem zmagań był MOSiR Olkusz.

Fot. MOSiR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o