I.K.S. REM – TD Olkusz – BKS Bochnia 0 – 1 (0 – 0)

Poziom gry niezły, ale mało sytuacji bramkowych – tak przebiegało spotkanie olkuszan z Bocheńskim KS-em, który po raz pierwszy w tym sezonie zdobył komplet punktów.
W 4. minucie z wolnego uderzał Będkowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Bramkę olkuszan regularnie atakował Kępa – najpierw futbolówka minęła słupek, a po kolejnym strzale odbiła się od poprzeczki. Udanymi interwencjami popisał się kilkakrotnie Łaskawiec. W 27. minucie piłka załopotała w siatce po uderzeniu Kaczmarczyka, sędzia odgwizdał jednak spalonego.  Banyś, Będkowski i Juszczyk jeszcze przed przerwą próbowali zmienić wynik, ale bez rezultatu.

W drugiej połowie spotkania gra była nieco bardziej dynamiczna, co jednak przez większą część meczu nie wpłynęło na wynik. Jedyny gol padł w 78. minucie. Brak porozumienia między Łaskawcem i Kaczmarczykiem spowodował, że do piłki w polu karnym dopadł Leśniak i skierował ją do siatki. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do zmiany wyniku, ale bezskutecznie. Najbliżej tego był Tomsia, futbolówka minęła jednak słupek.
– Warunki do gry były dosyć dobre, mogliśmy pozwolić sobie na szybką grę piłką dołem, krótkimi podaniami, jednak troszeczkę nam tego brakło  w I połowie i za dużo graliśmy długimi piłkami. W drugiej połowie przeszliśmy na grę krótkimi podaniami, szukaliśmy prostopadłych podań i te akcje już się bardziej zazębialy. Trzeba ocenić, że mecz był na remis, zdarzył nam się jeden błąd, nieporozumienie obrońcy z bramkarzem, i straciliśmy bramkę. Z przebiegu gry wydaje mi się, że na remis zasłużyliśmy, chociaż to żaden powód do chwały. Mecz u siebie powinno się wygrywać – tak spotkanie skomentował trener olkuszan, Dariusz Bijak.

Bramki: Leśniak 78.

Żółte kartki: Kańczuga, Kozak, Kaczmarczyk – Kasprzyk, Ciężarek, Handzlik, Więsek.

Sędziował Dawid Pająk (Wadowice).

Olkusz: Łaskawiec – Szymczyk, Kaczmarczyk, Tomsia, Kańczuga – Kozak (60. Czechowski), Będkowski, Banyś, M. Przybyła (80. Kozioł) – Juszczyk, Walnik (70. D. Przybyła).

Bochnia: Kardynia – Kokoszka, Gawłowicz, Kasprzyk, Rachwalski – Kępa, Ciężarek (85. Kaczmarczyk), Rynduch, Więsek (88. Serafin) – Handzlik (90. Strach), Bajda (55. Leśniak).

Wiola Woźniczko0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze