Słoneczna wrześniowa niedziela upłynęła na terenie kąpieliska na Czarnej Górze pod znakiem rywalizacji w minigolfie. W III Mistrzostwach Olkusza w tej dyscyplinie wzięły udział 34 osoby, wśród których byli także gracze z Warszawy. Rozgrywki dzieci i dorosłych były przede wszystkim czasem dobrej zabawy. Zawody, które wpisały się już na stałe w kalendarz imprez sportowych, zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach. W gronie najmłodszych minigolfistów, w wieku 8 – 13 lat, wygrała Tatiana Tomsia z Olkusza. Na podium stanęli także Ewa Filiczak z Olkusza i Kamil Majda z  Braciejówki. Kolejne miejsca zajęli: olkuszanin Marek Balec, Paweł Jabłoński z Bukowna, Weronika Barczyk i Miłosz Majda z Olkusza. W tej grupie poza konkursem grał sześcioletni olkuszanin Wiktor Starczyński. Karolina Balec z Olkusza wygrała w kategorii juniorów (14-18 lat). W poprzednich dwóch edycjach, startując w młodszej kategorii, także zajmowała pierwsze miejsca. Wśród juniorów kolejne miejsca zajęli olkuscy gracze: drugie Oskar Kurowski, trzecie Antoni Zembura, czwarte Łukasz Sawczyński, a piąte Daria Sajdak z Bukowna.
W tegorocznej edycji mistrzostw po raz pierwszy wprowadzono kategorię kobiet. Najwyżej na podium stanęła Ada Polan z Klucz. Druga była Eliza Byzdra z Katowic, a trzecie Joanna Balec z Olkusza. Kolejne lokaty zajęły Anna Jabłońska z Bukowna oraz Katarzyna Poczęsna z Bolesławia.
Ostatnią kategorię stanowili panowie powyżej 19 lat. Tutaj przez losowanie podzielono zawodników na trzy grupy. Po podliczeniu punktów okazało się, że mistrzowski tytuł należy się zawodnikowi z Warszawy, Michałowi Moszoro. Na drugiej lokacie uplasował się olkuszanin Andrzej Balec. O trzecim miejscu dla Juranda Krzemienia z Olkusza zdecydowała największa liczba zwycięstw na poszczególnych polach, ponieważ zawodnik ten miał taką samą liczbę punktów, jak olkuszanie Artur Mól i Marcin Polan. W gronie seniorów startowali również: Ireneusz Kurowski z Olkusza, Piotr Jabłoński z Bukowna, Jerzy Zembura z Olkusza, Robert Politowski z Warszawy, Łukasz Nogieć z Olkusza, Andrzej Sawczyński z Olkusza, Paweł Barczyk z Olkusza, Arkadiusz Majda z Troksa oraz Kamil Sitko z Olkusza.
Na najlepszych czekały  statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Professoradę – Centrum Kształcenia z Olkusza. Dla pozostałych zawodników przygotowano drobne nagrody pocieszenia.
Jest szansa, aby w Olkuszu organizować zawody minigolfowe o wyższej randze. – Od początku powstania torów do minigolfa chciałem zaszczepić w olkuszanach chęć do tej gry. Tutaj można świetnie się bawić całymi rodzinami, a dorośli i dzieci mają wyrównane szanse. Ma powstać związek minigolfa i wówczas moglibyśmy zgłosić Olkusz do ogólnopolskich rozgrywek. Można też organizować większe imprezy, podpatrywać najlepszych graczy i od nich się uczyć. Z roku na rok do udziału w naszych mistrzostwach zgłasza się coraz więcej uczestników – mówił dyrektor olkuskiego MOSiR-u Dariusz Murawski.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:11869}{joomplu:11870}{joomplu:11871}{joomplu:11872}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mini
mini
12 lat temu

bide to ty masz w domu a że d… z przed telewizora nie chce sie ruszyć to tylko mówi o twojej klasie robotniczej

Sheriff
Sheriff
12 lat temu

Fajnie, że taki sport w końcu w Polsce zyskuje popularność. Jest to rozrywka dla wszystkich, można grać w minigolfa całymi rodzinami. Gratulacje dla Organizatorów!
Tak trzymać! 🙂

bida z nędzą
bida z nędzą
12 lat temu

no i to jest prawdziwa rozrywka dla klasy robotniczej, nie to co jakaś tam piłka nożna albo hokej!