W najbliższą sobotę, tj. 21 września w Szkole Podstawowej numer 1 w Bukownie odbędzie się nabór do Akademii Piłkarskiej „Orbita”. Nabór odbędzie się w dwóch turach. Najpierw o godzinie 10.00 organizatorzy zapraszają chłopców z roczników 2006, 2007 i 2008. Później, bo o 11.30 czekają na tych urodzonych w latach 2001, 2002, 2003, 2004 i 2005. Wszyscy proszeni są o przyniesienie odpowiednich butów i stroju piłkarskiego, gdyż będą musieli zademonstrować w kilku łatwych testach jak radzą sobie z piłką. W razie ładnej pogody testy odbędą się na szkolnym boisku, w razie brzydkiej – na sali gimnastycznej.

– Co roku we wrześniu organizujemy nabór i co roku trafiają się nam piłkarskie diamenciki – informuje wiceprezes Orbity Jacek Ślęzak. – Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Oczywiści jeśli chodzi o chłopców z młodszych roczników to wszyscy w Orbicie znajdą swoje miejsce, bo mamy grupy na różnych poziomach zaawansowania, a ponadto jest to wiek zbyt wczesny by oceniać czy chłopiec ma czy też na pewno nie ma predyspozycji do gry w piłkę. Tu chodzi też zresztą o aspekt prawidłowego rozwoju czy dodatkowych zajęć, zdrowej zabawy i rywalizacji dla tych dzieci. W starszych wiekowo kategoriach nabór będzie już typowo selektywny i tylko najlepsi będą mogli dołączyć do naszych drużyn, ale tu mamy już do czynienia ze szkoleniem w o wiele bardziej ścisłej formie.

Orbita to uznana w okolicy szkółka piłkarska dla dzieci, odnosząca sporo sukcesów. Dzieciaki czekają oczywiście nie tylko treningi, ale także mecze, turnieje nierzadko zagraniczne i często cała masa różnych imprez towarzyszących. Na pewno warto przyjść na nabór, choćby po to by spróbować swoich sił.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
cden
cden
10 lat temu

A kiedy w Olkuszu?