gimnazjada2_1

Po emocjonujących zmaganiach na szczeblu miejsko – gminnym w piłkarskiej Gimnazjadzie Młodzieży przyszedł czas na etap powiatowy. Olkuska młodzież z Gimnazjów nr 1 i 3. stanęła naprzeciwko swoich rówieśników z innych szkół, aby powalczyć o awans do rundy rejonowej. Stamtąd już prosta droga do zawodów o mistrzostwo Małopolski. Kolejny sukces na swoim koncie może zapisać męska reprezentacja „Jedynki”.

Równo tydzień po pierwszych kwalifikacjach, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się druga runda futbolowej Gimnazjady. Do zawodów przystąpiło jedenaście zespołów – pięć żeńskich oraz sześć męskich. W obu przypadkach organizatorzy zdecydowali się na rozgrywki grupowe, skąd do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. W kategorii dziewcząt

turniej po fazie wstępnej zakończyły piłkarki z Bukowna, które jedyny punkt zdobyły w meczu z Jangrotem (notabene późniejszym triumfatorem). Nie do zatrzymania w grupie I były Klucze. Dziewczyny wygrały dwa mecze i do półfinałów weszły jako główne kandydatki do końcowego sukcesu. Tam jednak marzenia o awansie zawodniczkom z Klucz wybił z głów Zespół Szkół z Gołaczew (0:1). W drugim spotkaniu o finale zadecydowała seria rzutów karnych, którą 2:0 wygrały piłkarki z Jangrota. W taki to właśnie sposób z turniejem pożegnały się olkuszanki z „Trójki”, które po następnej porażce, tym razem 0:1 z Kluczami zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu. Finał dla Zespołu Szkół w Jangrocie – 1:0 z Gołaczewami.

gimnazjada2_3

Kategoria chłopców została obsadzona w komplecie. Grupę I zdominowała Krzykawa; grupę II Olkusz. W półfinałach można było obejrzeć jednostronne pojedynki. Po 3:0 Bukowno pokonało wspomnianą już Krzykawę, natomiast Olkusz w podobnych rozmiarach rozbił Gimnazjum z Klucz. Kluczanie dotkliwą porażkę powetowali sobie niejako w meczu o najniższy stopień podium, w którym pewnie 3:1 ograli Krzykawę. Decydujące starcie pomiędzy „Jedynkami” z Olkusza i Bukowna zapowiadało się pasjonująco i faktycznie nie zawiodło. Po regulaminowym czasie gry obowiązywał remis 2:2, więc to rzuty karne miały rozstrzygnąć sprawę awansu do turnieju rejonowego. Próbę nerwów wygrali olkuszanie i to oni razem z koleżankami z Jangrota będą reprezentowały powiat olkuski w kolejnym etapie piłkarskiej Gimnazjady. Turnieje o wejście do zawodów wojewódzkich rozegrane zostaną w Chełmku i Regulicach.

Organizatorem Powiatowej Gimnazjady w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców z ramienia SZS w Olkuszu był mgr Marcin Sosiński.

gimnazjada2_2Komplet wyników:

Dziewczyny:

Grupa I:
Klucze – Bukowno 2:0
Bukowno – Jangrot 0:0
Klucze – Jangrot 1:0

Awans: Klucze i Jangrot

Grupa II:
Olkusz – ZS Gołaczewy 0:0 (karne: 2:0)

Awans: Olkusz i Gołaczewy

Półfinały:
Klucze – Gołaczewy 0:1
Jangrot – Olkusz 0:0 (karne: 2:0)

Mecz o 3 miejsce:
Klucze – Olkusz 1:0

Finał:
Gołaczewy – Jangrot 0:1

Kolejność turnieju:
1. Zespół Szkół w Jangrocie
2. Zespół Szkół w Gołaczewach
3. Gimnazjum w Kluczach
4. Gimnazjum nr 3. w Olkuszu
5. Zespół Szkół nr 1. w Bukownie

gimnazjada2_4Chłopcy:

Grupa I:
Krzykawa – Klucze 3:1
Klucze – Jangrot 2:1
Krzykawa – Jangrot 0:0

Awans: Krzykawa i Klucze

Grupa II:
Wolbrom – Olkusz 1:2
Olkusz – Bukowno 0:0
Bukowno – Wolbrom 0:0

Awans: Olkusz i Bukowno

Półfinały:
Krzykawa – Bukowno 0:3
Klucze – Olkusz 0:3

Mecz o 3 miejce:
Krzykawa – Klucze 1:3

Finał:
Bukowno – Olkusz 2:2 (karne: 3:4)

Kolejność turnieju:
1. Gimnazjum nr 1. w Olkuszu
2. Zespół Szkół nr 1. w Bukownie
3. Gimnazjum w Kluczach
4. Gimnazjum w Krzykawie
5. Gimnazjum nr 1. w Wolbromiu i Zespół Szkół w Jangrocie

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:25563}{joomplu:25557}{joomplu:25549}{joomplu:25522}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o