klos nagroda1

W Krakowie już po raz kolejny odbyło się coroczne podsumowanie sukcesów Ludowych Zespołów Sportowych województwa małopolskiego. W gronie 105 medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski znalazło się aż trzynastu zawodników na co dzień występujących w barwach olkuskiego LKS „Kłosa”. Takie gale jak ta ostatnia są doskonałą okazją do nagrodzenia najlepszych sportowców, często niedocenianych i właściwie niedostrzeganych w swoich środowiskach.

 

W stolicy Małopolski z grona olkuskich medalistów wyróżniono przede wszystkim członków klubu z sekcji modelarskiej, od lat już stanowiącej o sile dyscypliny w naszym kraju. Symboliczne nagrody powędrowały do rąk P. Prausa, R. Holeczka, W. Maja, Sz. Barana, N. Kopciucha, E. Prausa i K. Maj-Kopciucha. Wśród specjalnie odznaczonych nie zabrakło także reprezentantów sekcji Wushu – Dominiki Henning i Patryka Kagańca, którzy w listopadzie ubiegłego roku we włoskim Montichiari zdobyli srebrne medale Mistrzostw Europy. Wyróżniono także lekkoatletkę Kamilę Barczyk. Wszystkim nagrodzonym, pamiątkowe puchary i statuetki wręczał wicewojewoda małopolski Andrzej Haręźlak.

Podczas gali doceniono również trenerów i klubowych działaczy, którzy każdego dnia troszczą się o rozwój swoich podopiecznych. Tutaj wyróżnionym klos nagroda2gratulacje składał sam Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród nich znaleźli się Waldemar Maja – opiekun sekcji modelarskiej, Janusz Koryczan – trener sekcji Wushu oraz Czesława Mentlewicz – szkoleniowiec sekcji lekkiej atletyki.

Szczególne podziękowania od ministra przyjęli wspomniani już wcześniej działacze, jak również sponsorzy. – Dzięki wam sport ciągle jest na wysokim poziomie. Chwała wam za to – mówił Kosiniak-Kamysz. W tym gronie wyróżniono dziesięć postaci i co ciekawe aż cztery z nich to działacze Kłosa. Za zasługi w rozwój sportu uhonorowano Jacka Czekaja i Romana Chłostę – klubowych wiceprezesów, Stanisława Chłostę – sekretarza olkuskiego LKS-u, jak również prezesa ,,Kłosa” Janusza Mentlewicza. – Na co dzień przegrywamy z piłką nożną, czy innymi dyscyplinami drużynowymi, ale właśnie takie momenty najlepiej świadczą o tym, jaką pozycję LKS ,,Kłos” Olkusz zajmuje w sportowych strukturach województwa małopolskiego. Jesteśmy liczącą się marką, choć niewiele osób o tym wie – przekonuje prezes Mentlewicz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments