sport-ping pong

Za miłośnikami tenisa stołowego już cztery z pięciu Rund Grand Prix Starosty Powiatu Olkuskiego. W ostatnią sobotę w imprezie zorganizowanej przez II LO i Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe” w Olkuszu, udział wzięło 64 zawodników. Oczywiście jak zwykle, obok zrzeszonych tenisistów znaleźli się także zupełni amatorzy, którzy zmagania przy stołach traktują jedynie jako dobrą zabawę.

 

Rywalizacja w tegorocznej edycji tenisowego Grand Prix prowadzona jest w sześciu kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć. Większość uczestników cyklu pięciu turniejów stanowią panowie, choć i przedstawicielek płci pięknej nie brakuje. Podczas IV Rundy w sali gimnastycznej przy ul. Żeromskiego pojawiło się dziewięć kobiet, a łącznie do turnieju zgłosiło się ich czternaście – w różnym wieku, od uczennic z pierwszych klas szkoły podstawowej, aż po Justynę Stanek, Agnieszkę Wasiutę i Aleksandrę Molenda, które rywalizują w kategorii kobiet urodzonych w latach 1993 – 1965. Grand Prix jest świetną okazją nie tylko do sportowej walki, ale także do integracji tenisowego środowiska. Przypominamy, że za każde zwycięstwo w danej rundzie, triumfator otrzymuje 35 punktów. Za miejsce drugie przyznaje się 32, za trzecie 30 pkt. itd. O klasyfikacji generalnej decyduje ogólna liczba punktów, zbieranych przez wszystkie V Rund. Jak na razie konkurencja jest wyrównana, a największe emocje podczas finałowej rozgrywki 17 marca szykują się przy rywalizacji mężczyzn ur. 1993 – 1965. W tej kategorii różnica między trzema miejscami zajmowanymi na podium wynosi zaledwie 7,5 punktu. Jak na razie tabeli lideruje Damian Mucha (GLKS Przemsza Klucze) 107,5 pkt., przed olkuszaninem Michałem Mindą 105 pkt., a także Adamem Witkowskim (LKS Legion Bydlin) 100 pkt.

Na zwycięzców całego cyklu z każdej kategorii wiekowej czekają dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody. Finałowe zmagania Grand Prix zaplanowano na 17 marca. Po ich zakończeniu odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników.

Wyniki poszczególnych rund, jak również oficjalną klasyfikację osobową znaleźć można na stronach organizatorów: www.lzs.olkusz.pl oraz www.lo2.olkusz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze