Olkuska hala sportowa stała się miejscem zmagań juniorów jujitsu z całego kraju. Na Mistrzostwa Polski Juniorów, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Sztuk Walki „Ronin” z Olkusza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, przyjechało 80 zawodników z 15 klubów.
Zanim zawodnicy przystąpili do walk,  byli świadkami nominacji na stopień mistrzowski. Mieczysław Malczewski z Gwardii Bielsko–Biała otrzymał czerwony pas od prezesa Polskiego Związku Jujitsu Andrzeja Badeńskiego.

Chłopcy i dziewczęta walczyli o mistrzowskie medale w 19 kategoriach wagowych. Widzowie mieli okazję obejrzeć walki w dwóch konkurencjach: fighitng oraz duo-system. Pierwszy z tych systemów składa się z trzech części: uderzenia i kopnięcia; rzuty, sprowadzenia do parteru, dźwignie i duszenia oraz trzymania, dźwignie i duszenia. W duo-systemie jeden zawodnik prezentuje obronę przed atakami drugiego. Ataki podzielone są na cztery grupy: chwyty, objęcia i klucze na szyję, uderzenia i kopnięcia oraz ataki z użyciem broni. W obu konkurencjach walki są widowiskowe.
– Poziom zawodów był naprawdę wysoki. Z naszego klubu startowało dwóch zawodników, Rafał Kocjan i Krzysztof Gałka. Startowali w bardzo licznie obsadzonych kategoriach, Krzysztof do 81 kg, a Rafał do 69 kg. Nie doszli do finału, ale dobrze walczyli – opowiada Krzysztof Wesołowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki „Ronin” w Olkuszu.
Po mistrzowskich zmaganiach juniorów swoje umiejętności w drugim dniu zawodów prezentowali najmłodsi.

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy Olkusz.

Sponsorzy: Play, Budo-Sprzet, Dragonsports, Intermag, TRI Poland, Serwis Opon „Anna”, ZGH Bolesław, HTC, Zakłady Mięsne Stach.
Pomoc organizacyjna: Małgorzata i Zbigniew Stachowie

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:11984}{joomplu:11985}{joomplu:11986}{joomplu:11987}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze