recytatorzy

10 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbywały się eliminacje powiatowe do 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorami konkursu od wielu lat jest Miejski Ośrodek Kultury oraz Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Rywalizujących o nagrody i nominacje do etapu rejonowego oceniało jury w składzie: Adam Radosz – dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, instruktor teatralny, aktor; Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny, filmowiec; Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

W kategorii recytacja jurorzy przyznali dwa I miejsca wraz z nominacją do rejonowego etapu. Otrzymali je: Magdalena Siudyka i Mateusz Zoń z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. II miejsce wyrecytowała Daria Łaskawiec również z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, a III miejsce zdobył Dawid Gądek z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu. Wyróżnienie otrzymała Sylwia Muzyk z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu.

W kategorii poezja śpiewana jury nie przyznało I i II miejsca, zaś miejsce III zajęła Klaudia Piątek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Ponadto wyróżniona została Kamila Sioła, uczennica tej samej szkoły.

W kategorii wywiedzione ze słowa jury przyznało wyróżnienie, które otrzymała Katarzyna Majka z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu.

Jak zawsze przed ogłoszeniem wyników jurorzy-instruktorzy ocenili ogólny poziom występów recytatorów, podpowiedzieli jak najskuteczniej ćwiczyć wymowę i na co zwracać uwagę podczas prezentacji. Zachęcili też do poszukiwania ciekawego repertuaru. Po ogłoszeniu wyników zaprosili uczestników przesłuchań do indywidualnych mini warsztatów.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Magdalenę Siudykę i Mateusza Zonia – naszych reprezentantów na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 17 i 18 marca 2014 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dwoje finalistów eliminacji powiatowych Kinga Matusiak i Bartłomiej Pilch dotarli do etapu wojewódzkiego, na którym oboje zostali wyróżnieni. Natomiast tegoroczna zdobywczyni I miejsca Magdalena Siudyka w 2013 roku otrzymała wyróżnienia na etapie rejonowym.

Jak co roku organizacją i przeprowadzeniem eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zajmowali się: kierownik Działu Artystycznego Beata Soboń, instruktor Beata Nowak, kierownik Działu Technicznego Wiesław Glanowski i Ryszard Drozdowski.

Tekst nadesłany przez MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze