laureaci

Wiosną, zgodnie z wieloletnią tradycją, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu staje się miejscem zmagań recytatorów. Niedawno pisaliśmy o odbywających się w MOK eliminacjach powiatowych tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, adresowanego do młodzieży szkół średnich i dorosłych, a oto w środę 10 maja 2017 r. młodsi adepci sztuki żywego słowa rywalizowali w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Tym razem do zmagań tych przystąpiło 28. uczniów. Oceniało ich jury w składzie: Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu; Piotr Bułka – aktor; Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny i filmowiec; Adam Radosz – aktor i instruktor teatralny.

Wśród recytatorów ze szkół podstawowych 1 miejsce przyznali Alicji Kundzierewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu. 2 miejsce zdobyła Maja Skałbania ze Szkoły podstawowej Nr 9 w Olkuszu, zaś 3 miejsce uzyskała Maja Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Ponadto jurorzy wyróżnili: Karolinę Mąkol ze SP w Chełmie oraz Błażeja Borunia ze SP w Kluczach.

jury

Z kolei w kategorii gimnazja mamy tym razem dwie najlepsze recytatorki naszego powiatu. 1 miejsca otrzymały bowiem: Maria Sioła z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu i Patrycja Pałka z Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu. 3 miejsce uzyskała Emilia Kur z Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu. W tej kategorii wyróżniona została Maria Duch z Gimnazjum Nr 2 w Wolbromiu.

W kategorii poezja śpiewana przyznane zostało jedynie 1 miejsce, które otrzymała Magdalena Pałka z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu.

wystep

Jak zwykle oceniający nie ograniczyli się wyłącznie do wyłonienia laureatów, ale też udzielili cennych rad, zarówno występującym, jak również ich opiekunom. Wśród tegorocznych uwag pojawiła się dotycząca konieczności współpracy uczestników kategorii poezja śpiewana z muzykami, zaś opiekunów przygotowujących recytatorów jurorzy zachęcali do poszukiwań odpowiedniego, zrozumiałego dla uczniów repertuaru, dostosowanego do ich wieku.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. O terminie uroczystości wręczenia nagród laureatom Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów powiadomimy w odrębnym komunikacie.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze