Najmłodsi z Wolbromia nauczą się pływać
Od 12 kwietnia do 25 czerwca 2010 roku na krytej pływalni w Wolbromiu po raz kolejny będzie realizowany projekt dotowany przez Województwo Małopolskie „Już pływam” – nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych gminy Wolbrom”. Projektem ma być objętych 90 uczniów nie umiejących pływać, uczęszczających do klas I-VI, którzy pochodzą z rodzin o niskim statusie materialnym z 5 szkół z terenu naszej gminy: ze Szkół Podstawowych Nr 1 i 2 w Wolbromiu oraz Szkół Podstawowych w Dłużcu,  Wierzchowisku i Zarzeczu.
W ramach projektu planowane jest zorganizowanie 6 kursów po jednej lub dwóch godzinach zajęć tygodniowo, w zależności od indywidualnego harmonogramu szkoły.
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają możliwość zdobycia podstawowych umiejętności pływackich, poprawienia swojej kondycji fizycznej oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu.
Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 30 tys. zł, z czego dofinansowanie uzyskane od Województwa Małopolskiego to 14.050 zł, a reszta – 15.950 zł pochodzi z funduszy gminy.

Od 12 kwietnia do 25 czerwca 2010 roku na krytej pływalni w Wolbromiu po raz kolejny będzie realizowany projekt, dotowany przez województwo małopolskie, „Już pływam” – nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych gminy Wolbrom. Projektem ma być objętych 90 uczniów nieumiejących pływać, uczęszczających do klas I-VI, którzy pochodzą z rodzin o niskim statusie materialnym, z 5 szkół z terenu naszej gminy: ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Wolbromiu oraz Szkół Podstawowych w: Dłużcu, Wierzchowisku i Zarzeczu. W ramach projektu planowane jest zorganizowanie 6 kursów po jednej lub dwóch godzinach zajęć tygodniowo, w zależności od indywidualnego harmonogramu szkoły.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają możliwość zdobycia podstawowych umiejętności pływackich, poprawienia swojej kondycji fizycznej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Koszt realizacji projektu wynosi 30 tys. zł, z czego dofinansowanie uzyskane od województwa małopolskiego to 14.050 zł, a reszta – 15.950 zł pochodzi z funduszy gminy.

Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze