konopie indyjskie

W gminie Bukowno, policjanci z tamtejszego komisariatu w asyście funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, zatrzymali mężczyznę trudniącego się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Obok roślinnego suszu zabezpieczono również sporą ilość gotówki.

W trakcie czynności operacyjnych mundurowi ustalili, że w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Bukowno, nielegalny proceder uprawy konopi prowadzi 65-letni mężczyzna. Podejrzenia okazały się prawdziwe. – W czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez mężczyznę, zabezpieczyliśmy ponad 1,7 kg suszu roślinnego przechowywanego w słoikach – informuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Ponadto zabezpieczono profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich. 65-latek posiadał specjalne lampy, wentylatory oraz termowentylatory. Przy przeszukaniu odnaleziono również pieniądze w kwocie 12 800 zł. Mogą one pochodzić z procederu przestępczego.

– Zatrzymanemu przedstawiono zarzut z art. 63 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. uprawy konopi indyjskich. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje asp. Matras.

Funkcjonariusze ustali także, że w nielegalny proceder zamieszany był syn zatrzymanego. 24-latek przyznał się do uprawy i przetwarzania konopi. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Gdyby Bóg chciał to maruhaina by nie istniała, a tak nie jest.