DSCF0449

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie odbyła się IX edycja „Nocy z Andersenem”. Impreza rozpoczęła się 23 marca o godzinie 19.00, zakończyła o godz. 8.00 dnia następnego. W tegorocznej akcji wzięło udział blisko 30 najmłodszych czytelników biblioteki.

Uczestnicy przybyli na imprezę zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, piżamy i ulubione jedzenie. Po rozlokowaniu się pomiędzy bibliotecznymi regałami dzieci wzięły udział w krótkiej pogadance, podczas której bibliotekarki przybliżyły im postać H. Ch. Andersena oraz jego bogatą twórczość. Następnie wybrane baśnie Andersena przeczytali zgromadzonym dzieciom przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Gmitruk, radna Barbara Kowalska i dyrektor Biblioteki Małgorzata Rusek. Przeczytano m.in. „Motylka”, „Pięć ziarenek grochu” oraz najbardziej znaną „Księżniczkę na ziarnku grochu”. Gośćmi imprezy byli także strażacy z OSP Bukowno Miasto, którzy opowiedzieli małym słuchaczom o tym, jak wygląda na co dzień ich praca. Oprócz wspólnego czytania i rozmów o dziecięcej literaturze uczestnicy akcji mieli zapewnione zabawy z klownem, konkursy i inne atrakcje.

„Noc z Andersenem” to impreza czytelnicza dla dzieci organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Książki Dziecięcej oraz rocznicą urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, która przypada 2 kwietnia. Celem akcji jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz promowanie idei głośnego czytania. Projekt został zapoczątkowany w 2000 roku w czeskich bibliotekach i z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Od kilku lat w akcji biorą udział biblioteki z różnych krajów, organizując całonocne imprezy czytelnicze dla najmłodszych.

 

DSCF0456

DSCF0471

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o