4

9 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce miało miejsce nietypowe wydarzenie – ,,Noc ze sztuką”. Główną ideą imprezy było wprowadzenie uczniów do świata sztuki poprzez uczestnictwo w warsztatach z zakresu plastyki, muzyki i tańca.
Późnym wieczorem odbyły się warsztaty z malowania i zdobienia bombek. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas II- VI. Prowadzący zajęcia udzielali indywidualnych wskazówek, pokazywali kolejne etapy zdobienia bombek. Uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zaangażowaniem starając się wykonać niepowtarzalne prace. W efekcie na szklanych bombkach powstały piękne kompozycje malarskie bogato okraszone brokatem, które z pewnością znajdą swoje honorowe miejsce na świątecznym drzewku. Można było też podziwiać przywiezione przez zaproszonych gości prawdziwe arcydzieła, od których nie można było oderwać oczu. Dzieci uczestniczyły również w ciekawych zajęciach tanecznych i umuzykalniających. Instruktorka tańca zadbała o świetną zabawę przy muzyce. Dzieci wykonały choreografię taneczną przygotowaną na tę okazję, a o ich zadowoleniu mówiły bardzo zarumienione twarze.

1

Tego wyjątkowego wieczoru niespodziankę sprawił nam również święty Mikołaj, odwiedzając naszą szkołę. Pomimo sędziwego wieku Mikołaj tryskał humorem i zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. W obdarowywaniu słodkimi upominkami uczniów pomagały mu niestrudzone Śnieżynki. Podczas, gdy najmłodsi uczniowie pełni wrażeń wrócili do swoich domów, ich starsi koledzy pozostali w szkole do rana. Po pysznej kolacji, jak na prawdziwą szkołę przystało nastąpił czas na sprawdzenie przez nauczycieli, czy uczniowie odrobili zadanie domowe. Uczniowie mieli za zadanie wykonać instrumenty muzyczne. Zaprezentowane instrumenty świadczą o kreatywności uczniów i pokazują że świat, także ten najbliżej nas pełen jest instrumentów, wystarczy tylko połączyć ze sobą odpowiednie elementy.

2

,,Noc ze sztuką” dla wszystkich uczestników miała szczególne znaczenie. Spędziliśmy ze sobą fantastyczny czas, który pozwolił nam poznać się jeszcze bardziej i zintegrował uczniów. Mimo, że tej nocy sen był najmniej istotny, radośni i szczęśliwi, choć niewyspani, ale za to bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy w sobotę rano do domów. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej takiej nocy, w której słowo szkoła nabiera zupełnie innego znaczenia…

SP w Braciejówce

6

5

3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze