pawel piasny

Materiał wyborczy KWW Odnowa – Kontynuacja
Wielu z nas na pytanie – z czym kojarzy Ci się powiat? – w pierwszym odruchu zapewne odpowie, że powiat to rejestrowanie aut, pozwolenia na budowę, drogi i chodniki… Tymczasem powiat jest bardzo złożonym organizmem, dotykającym wielu sfer naszego codziennego życia. Powiat Olkuski to sześć gmin, ponad sto tysięcy mieszkańców, kilkaset kilometrów dróg, szkoły średnie i wiele innych.

Kilka dni temu złożyłem Państwu sprawozdanie z mijającej kadencji, w której pełnię funkcję Starosty Olkuskiego. Jestem dumny z osiągnięć i zrealizowanych inwestycji, które w tym czasie zostały wykonane, pomimo trudności z jakimi zaczynaliśmy tę kadencję. W ciągu czterech lat spłaciliśmy połowę kredytów, wyremontowaliśmy kilkadziesiąt kilometrów dróg, wybudowaliśmy nowe odcinki chodników, remontujemy nasze szkoły, remontujemy budynki urzędu, doposażamy Zarząd Drogowy. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zarówno spłata zadłużenia jak i wszystkie zrealizowane prace zostały wykonane z zaoszczędzonych pieniędzy. W tym czasie powiat nie sprzedał ani jednej nieruchomości.

Pomimo wielu wykonanych inwestycji na które wydaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych mam świadomość, że do zrobienia pozostało jeszcze dużo. Niestety nie da się nadrobić zaległości i zaniechań z kilkunastu lat w ciągu jednej kadencji. W zbliżającej się kadencji kwotę na inwestycje można zwielokrotnić. Wiem jak to zrobić bez zadłużania powiatu i na co przeznaczyć te pieniądze. Stąd moja decyzja, że stanę do tegorocznych wyborów do Rady Powiatu w Olkuszu, by móc dalej pracować na rzecz lokalnej społeczności, na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Najważniejsze punkty mojego programu do realizacji w latach 2018-2023 na terenie Gminy Olkusz:

  • Przebudowa drogi wraz z budową chodnika w Żuradzie, Osieku, Bogucinie i w Zawadzie
  • Remonty dróg w ramach powodziówek: Wiśliczka, Zadole – Kosmolów, Troks – Podlesie
  • Wybudowanie nowego skrzydła szkoły przy ZS1 /Mechanik/
  • Wybudowanie nowej sali gimnastycznej przy ZS3 /Ekonomik/
  • Przygotowanie dokumentacji na budowę sali gimnastycznej przy ZS1
  • Przygotowanie dokumentacji na budowę basenu krytego przy LO I
  • Termomodernizacja, remonty dachów, wymiana instalacji elektrycznych i sanitarnych w naszych szkołach i budynkach.

Proszę, zagłosuj na mnie. Nie zawiodę Twojego zaufania

Paweł Piasny

KWW Odnowa – Kontynuacja, Lista 15, miejsce 1


ZERO PLAKATÓW
Jestem pomysłodawcą tej akcji w tegorocznych wyborach. Jestem zdania, że Wyborca powinien oddać głos na konkretną osobę i jej dorobek, a nie na wizerunek poddany obróbce przez grafika komputerowego. Ponadto informuję Państwa, że budżet który miał być wykorzystany na plakaty, zostanie w całości przekazany przeze mnie na rzecz chorych dzieci.


 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
Iza
5 lat temu

Nie zagłosuję. Już zawiodłeś – wysypisko w Kluczach.

theon
theon
5 lat temu

No no , Panie Starosto, tak publicznie zapytać ,, z czym kojarzy ci się powiat ? ” – nikt już Panu braku odwagi nie zarzuci 🙂

Olkuszanin6
Olkuszanin6
5 lat temu

Proszę o przedstawienie zestawienia z jakich źródeł zostały finansowane: spłaty połowy kredytów, wyremontowania kilkudziesięciu kilometrów dróg, wybudowania nowych odcinków chodników, remontowania naszych szkół, remontowania budynków urzędu, doposażania Zarządu Drogowego z uwzględnieniem otrzymanych środków finansowych z poszczególnych Gmin Naszego Powiatu i jak te „gminne dofinansowania” wpłynęły na budżety poszczególnych Gmin.

Kluczmen
Kluczmen
5 lat temu

Panie Starosto. Pan ma czelność pisać: Proszę, zagłosuj na mnie. Nie zawiodę Twojego zaufania. U Nas – mieszkańców Klucz stracił Pan zaufanie na zawsze. Kiedyś człowiek honoru na eksponowanym stanowisku za takie ……….jak nam Pan zrobił podałby się do dymisji. Myśli Pan, że umorzenie postępowanie w Naszej sprawie załatwia sprawę i jest Pan czysty? Te śmieci zostaną na zawsze na Pańskim obiecanym Nam słowie!

obywatel
obywatel
5 lat temu

Panie Starosto jestem pełen uznania w kwestii przekazania pieniędzy na chore dzieci. Dla ukazania ile pieniędzy jest marnotrawionych na plakaty, banery itp, proponowałbym aby Pan przedstawił jaką kwotę Pan przekazał chorym dzieciom i dane kto otrzymał takową pomoc. Niech ludzie zobaczą ile można by pomóc potrzebującym a nie zaśmiecać Olkusz… Co do śmieci to nie wypowiadam się kto najbardziej zawinił z urzędników. Problem jednak został i pasuje go załatwić Pozdrawiam

Mirek
Mirek
5 lat temu

Kto wywiezie śmieci z Klucz?