powiat szpital

Za niespełna dwa miesiące do olkuskiego szpitala trafią nowe łóżka dla pacjentów. To wynik porozumienia zawartego pomiędzy starostwem powiatowym, a zarządem Nowego Szpitala, według którego pieniądze przeznaczone na odbudowę studni głębinowej zostaną wykorzystane na wyposażenie sal dla chorych.

Kwestia porozumienia oraz plany lecznicy na obecny rok były głównym tematem spotkania, jakie w czwartek, 2 marca odbyło się pomiędzy przedstawicielami zarządu Powiatu Olkuskiego, a zarządem szpitala i prezesem Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Marcinem Szulwińskim. – Chcielibyśmy za pośrednictwem Pana Starosty podziękować całemu zarządowi Powiatu za to porozumienie. Wiemy, że pacjenci bardzo oczekiwali na wymianę łóżek. Dzięki tym ustaleniom będziemy mogli szybciej odpowiedzieć na te oczekiwania – mówi prezes GNSH.

– Jak można nazwać wymianę niemal 200 łóżek z których zdecydowana większość jest starsza ode mnie? Dla mnie odpowiedź jest jasna – to ogromny sukces. Sukces obecnego Zarządu Powiatu i sukces Zarządu Nowego Szpitala. Cieszy mnie, że nasza propozycja znalazła uznanie u wspólnika i szybko doszliśmy do porozumienia. Teraz czekamy na dostawę fabrycznie nowego sprzętu do naszego szpitala. Te powinny służyć pacjentom od maja tego roku, a być może nawet wcześniej. Jestem przekonany, że tym zakupem otwieramy nowy rozdział w olkuskiej lecznicy. Dobry rozdział – dodaje starosta Paweł Piasny.

Umowa na dostawę do szpitala 160 łóżek została podpisana w ubiegłym tygodniu. Nowe łóżka są robione na zamówienie. Ich wymiary dostosowane będą do wymiarów drzwi na oddziałach. Według zapewnień, wszystkie mają system regulacji nóg i pleców, który pozwala dostosować pozycję chorego do jego potrzeb. Ponadto trwa jeszcze postępowanie przetargowe na zakup pozostałych trzydziestu łóżek. Oprócz tradycyjnych, szpital zamówił także te ortopedyczne, pediatryczne i specjalistyczne używane na oddziale intensywnej terapii.

Nowe wyposażenie sal pojawi się na oddziałach pod koniec kwietnia. – Środki na zakup 190 łóżek pochodzą z rezerwy finansowej, którą szpital utworzył na poczet odbudowy studni głębinowej, która znajdowała się na terenie obecnego lądowiska. Ostatecznie w trakcie rozmów między starostwem a zarządem szpitala ustalono, że zamiast budować studnię, szpital poprawi warunki leczenia pacjentów – przekonuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala.

W trakcie czwartkowego spotkania poruszono również tematy innych inwestycji, które będą realizowane w olkuskiej lecznicy w najbliższych miesiącach. Przypomnijmy, że do końca grudnia przy placówce ma powstać nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego koszt wynosi ponad 6,2 miliona złotych, z czego ponad 4,8 mln pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej. – To nie koniec, ponieważ dzięki poparciu jakie szpital uzyskał na Forum Subregionu Małopolski Zachodniej, szpital będzie aplikował o 8 milionów złotych dofinansowania na dalszą modernizację placówki, której łączna wycena przekracza 10 mln. Planowane w najbliższym czasie wydatki w wysokości 16 ml zdecydowanie poprawią komfort pacjentów przebywających w szpitalu, przyczynią się do podniesienia jakości świadczonych usług oraz polepszą wizerunek lecznicy – dodaje Marta Pióro.

– Sześć milionów na zupełnie nowy, wybudowany od podstaw SOR oraz bardzo duża szansa na pozyskanie kolejnych dziesięciu milionów na remonty i zakupy sprzętu do szpitala musi działać na wyobraźnię. Ta ogromna kwota będzie wydana w najbliższych dwóch, trzech latach. Kiedy zakończymy te inwestycje, nasz szpital wejdzie w zupełnie inny wymiar. Komfort i jakość leczenia pacjenta w olkuskiej placówce wejdzie wreszcie na poziom XXI wieku. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że samymi inwestycjami wszystkie problemy nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale i tu jestem umiarkowanym optymistą i wierzę, że na innych płaszczyznach także nastąpi poprawa – zaznacza Paweł Piasny.

Fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
oskubana
oskubana
5 lat temu

Tylko jeden zadowolony.

zbulwerowana
zbulwerowana
5 lat temu

Kto nami rzadzi? Lądowisko wybudowali na studni głębinowej nie zabezpieczając w razie skażenia czystej wody dla chorych, a teraz kupuja za przeznaczone pieniądze łóżka szpiatalne? a co w razie sytuacji skazenia wody jaką mieliśmy calkiem niedawno? Czy to szaleństwo? na czym polegało ow „dogadanie sie” ile kasy znowu przeznaczylo Starostwo dla spółki ze Szczecina? Może gazeta posumuje powiatowe pieniądze wydane przez nasze „dobrotliwe” wladze dla prywatnej spółki z udzialem 70%?
Ile kosztowały i kto finansował: Oddział i sprzęt kariologiczny, lotnisko, sprzęt chirurgiczny ipt. nie pisze o likwidacji miejsc pracy i przychodni specjalistycznych itp..

Młody
Młody
5 lat temu

No to teraz czas kolejne porozumienie na zamówienie wymiarowej pościeli do tych łóżek w zamian za awaryjne zasilanie szpitala w energię elektryczną …

Romuald
Romuald
5 lat temu

Panie Piasny! Jest pan nie poprawnym, ale jest to niczym nie uzasadnionym optymistą. Szkoda, bo zgodnie z kiedyś powiedzianym powiedzeniem w serialu Czechosłowackim; gdyby głupota miała skrzydła, to wyleciałby pan ze swojego gabinetu niczym gołębica. A może dlatego nie otwiera pan w nim okien???

valdez76
valdez76
5 lat temu

Ile Ci Panowie ze zdjęcia i Pani na kawę wydają?A odnośnie sztuki?Ten z brodą to rewelacyjnie wyszedł,kto to?Nie,nie jestem gejem,ale cała reszta to jakaś nieżywa

valdez76
valdez76
5 lat temu

[quote name=”Car Mikołaj pierwszy”]Nie jest to sukces – jeżeli pyta starosta. I nie zamierzam mu odpisywać na profilu bo jest on uczulony na autokrytykę. Należy pamiętać jakie stanowisko w sprawie szpitala miał powiat w tym wicestarosta, który krytykował wszystko co się tam działo. Czyli, że nagle chce naprawiać szpital? Przypomnijmy: punkt krwiodawstwa – co zostało zrobione?[/quote]
Właśnie! Krew bym z chęcią oddał,a nie mam gdzie.Jakby to ode mnie zależało,a wiemy jakie braki w krwi są! To na chu….u bym stanął i załatwił.Ale lepiej na marszach sie pokazywać bo to dobry PR

Car Mikołaj pierwszy
Car Mikołaj pierwszy
5 lat temu

Nie jest to sukces – jeżeli pyta starosta. I nie zamierzam mu odpisywać na profilu bo jest on uczulony na autokrytykę. Należy pamiętać jakie stanowisko w sprawie szpitala miał powiat w tym wicestarosta, który krytykował wszystko co się tam działo. Czyli, że nagle chce naprawiać szpital? Przypomnijmy: punkt krwiodawstwa – co zostało zrobione?