klucz

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Olkusz otrzymał 1,06 miliona złotych dofinansowania do budowy budynku z mieszkaniami socjalnymi wraz z przyłączami, który ma być zlokalizowany przy ul. Witosa. Pozostałe 2 miliony potrzebne do wykonania tego zadania wygospodarowane zostały z budżetu gminy. Oznacza to, że już wkrótce 21 nowych mieszkań zostanie zamieszkanych przez mieszkańców Olkusza znajdujących się w trudnej sytuacji i potrzebujących wsparcia. Jest to pierwsza od wielu lat inwestycja gminy w tym zakresie.

– Działania na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej należą do naszych priorytetów. Bezpośrednie spotkania z osobami oczekującymi na mieszkanie socjalne dały mi pełen obraz, z jak dramatycznymi często sytuacjami muszą się uporać i jak dużą pomocą byłoby mieszkanie socjalne.

Zasób gminy jest obecnie za mały, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby, dlatego też nie miałem wątpliwości podejmując decyzję o budowie nowych mieszkań socjalnych – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – W budynku znajdować się będzie 21 mieszkań o powierzchni średnio 40 metrów kw. Każde będzie wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny. W mojej opinii, poprawa warunków bytowych jest dużą zmianą w życiu i motywacją do podniesienia się po różnego rodzaju niepowodzeniach – dodaje włodarz.

Obecnie Gmina Olkusz dysponuje 87 mieszkaniami socjalnymi (w tym jedno rotacyjne na wypadek klęski żywiołowej) oraz 863 mieszkaniami komunalnymi. Na liście oczekujących na mieszkanie socjalne widnieje około 70 nazwisk, natomiast trudno określić czas oczekiwania na lokum. Jest on głównie związany z liczebnością danej rodziny, jej sytuacją i rodzajem mieszkania, jakim aktualnie dysponuje gmina. Nowy budynek z całą pewnością tę listę skróci. Jego budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a pierwsi lokatorzy pojawią się już na początku 2020 roku. Gmina dysponuje dokumentacją potrzebną do rozpoczęcia zadania.

Projekt „Budowa budynku z mieszkaniami socjalnymi wraz z przyłączami, Olkusz ul. Witosa” otrzyma wsparcie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 057 471,68 zł. Wkład własny Gminy wyniesie 2 020 849,45 zł. Są to kolejne w ostatnim czasie środki zewnętrzne, o które z sukcesem aplikowała Gmina Olkusz. – Chcemy zrobić jak najwięcej zadań, ale możliwości finansowe gminy są ograniczone. Dlatego też szukamy różnych programów wsparcia finansowego, nie tylko europejskich, ale również krajowych, dedykowanych na konkretne działania – uważa burmistrz Roman Piaśnik.

UMiG Olkusz

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
qazAndrzej ZagłobaZadłużeniażona pedałaMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qaz
qaz

A pamięta ktoś o mieszkańcach gminy znajdujących się w dobrej sytuacji materialnej i chcących kupić nowe mieszkania? Dlaczego na przestrzeni ostatnich 10 lat powstał jedynie blok przy Aldim i niby-deweloperski twór wyglądający jak TBS na Kantego? Dlaczego nikt nie robi nic aby można było zakupić w Olkuszu nowe mieszkanie? Dba się o seniorów, dba się o biedaków (którzy dodatkowo często jadą na samych zasiłkach bo nie opłaca się przez nie podjąć pracy), a nikt nie pamięta o tych, którzy mogą realnie zbudować przyszłość tego miasta. Powodzenia!

Młody
Młody

[quote name=”Andrzej Zagłoba”][quote name=”Młody”]A co z programem „mieszkanie +” w Olkuszu, coś się dzieje czy może dopiero nowy, Burmistrz PiSiorowy pokaże że można jak w wielu innych polskich miastach i miasteczkach …[/quote]
Burmistrza sPiSowego nie będzie, a dla twojej wiadomości w Polsce jeszcze nie powstało żadne mieszkanie z programu „Mieszkanie+”[/quote]

Zrozumiałem:
„Piniendzy nie ma i nie będzie …”

Andrzej Zagłoba
Andrzej Zagłoba

[quote name=”Młody”]A co z programem „mieszkanie +” w Olkuszu, coś się dzieje czy może dopiero nowy, Burmistrz PiSiorowy pokaże że można jak w wielu innych polskich miastach i miasteczkach …[/quote]
Burmistrza sPiSowego nie będzie, a dla twojej wiadomości w Polsce jeszcze nie powstało żadne mieszkanie z programu „Mieszkanie+”

Zadłużenia
Zadłużenia

A gdzie znikł wątek o zadłużeniu gmin?

żona pedała
żona pedała

Ani cm dla rowerzystów w 2017..2016…

Młody
Młody

A co z programem „mieszkanie +” w Olkuszu, coś się dzieje czy może dopiero nowy, Burmistrz PiSiorowy pokaże że można jak w wielu innych polskich miastach i miasteczkach …

Przegladzie łolkuski
Przegladzie łolkuski

Dlaczego blokujecie wolbromski wątek seksualny I zadłuzeniowy? macie grzechotki zamiast jaj czy co?