herb olkusza

Inwestycyjne plany Gminy Olkusz na najbliższe lata są bardzo ambitne. Oprócz konsekwentnie realizowanych prac drogowych (przypomnijmy, tylko w 2017 r. na ten cel wydanych zostanie ponad 5,5 mln zł), planowane są także duże inwestycje takie jak rewitalizacja budynku dawnego starostwa oraz liczne zadania wynikające z realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Olkusza. Dziesiątki milionów złotych wydane w najbliższych latach znacznie przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców. Wymagają jednak odpowiedniego przygotowania i kontroli realizacji. Od połowy kwietnia w olkuskim magistracie odpowiedzialny za to jest nowy naczelnik Wydziału Drogowo-Inwestycyjnego Michał Barczyk.
– Praca w Wydziale Drogowo-Inwestycyjnym jest niezwykle odpowiedzialna. To od pracowników tej komórki zależy tempo realizowanych inwestycji, odpowiedni nadzór nad nimi oraz zgodność z oczekiwaniami mieszkańców. Są to pracownicy, którzy dużo czasu spędzają w terenie, dokonując ocen i pomiarów. Do tego niezbędne jest odpowiednie wykształcenie, chęć nieustannego zdobywania nowej wiedzy, zainteresowanie innowacjami. Wykształcenie pana Michała Barczyka daje nam pewność, że jest on merytorycznie przygotowany do wyzwań związanych ze stanowiskiem naczelnika, ponadto – jako osoba młoda i dynamiczna – wykazuje odpowiednie cechy charakteru do tego, by skutecznie kierować tą ważną dla Urzędu komórką – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Nowy naczelnik Wydziału Drogowo-Inwestycyjnego posiada dwa tytuły magistra inżyniera: na kierunku budownictwo w specjalności budownictwo komunikacyjne i infrastruktura oraz na kierunku inżynieria środowiska w specjalności inżynieria sanitarna i gospodarka wodna. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku przedmiarowanie, kosztorysowanie i planowanie robót. Nabył ponadto uprawnienia budowlane w specjalności drogowej i kolejowej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

Od blisko 10 lat Michał Barczyk zdobywa doświadczenie budowlane – najpierw jako inżynier budowy, a w ostatnich 5 latach jako kierownik budowy. W tej ostatniej roli realizował procesy budowlane, skutecznie koordynując pracę podległych pracowników. – Do swoich nowych obowiązków podchodzę z dużym zaangażowaniem. Wierzę, że moje wykształcenie, ale przede wszystkim zdobyte doświadczenie, w tym na stanowiskach kierowniczych, przydadzą się w codziennej pracy zespołu ludzi odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji w Gminie Olkusz. Zdaję sobie sprawę z oczekiwań nie tylko mieszkańców, ale także burmistrza, który duży nacisk kładzie na jakość realizacji prac budowlanych. Przed Gminą Olkusz ambitne wyzwania inwestycyjne. Cieszę się, że mogę być częścią zespołu, który przyczyni się do rozwoju regionu – mówi Michał Barczyk, nowy naczelnik Wydziału Drogowo-Inwestycyjnego.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan
Stefan
5 lat temu

[quote name=”xyz”]”To, że ” 50 mb ulicy Buchowieckiego ” nie da się dokończyć nie jest winą, jak to określasz, ” szefa ” tylko brakiem zgody właściciela tych 50 mb na ich sprzedaż gminie Olkusz. Nie wiesz, to się nie odzywaj.”
Jak można nazwać inwestora, który nie mając załatwionych spraw formalnych realizuje drogą z dziurą w połowie.
Kto odpowiedzialny jest za fakt, że teren ten w całości wykupiony onegdaj przez inwestora dla budowy osiedla, został w idiotyczny sposób przekazany właścicielom, bez możliwości wykonania obecnie drogi, jeżeli drogi Stefanie mówisz prawdę?[/quote]
No właśnie, kto przekazał tę nieruchomość ? Ja nie wiem, wiesz, to powiedz.

RedaktorOman
RedaktorOman
5 lat temu

[quote name=”Ruby”]Piasnik zaliczył kolejną wpadkę . Analizując ten artykuł mozna wnioskować ze Motoczynska na stanowisku Vce burmistrza sie nie sprawdza ,stąd M Barczyk. ciekawe co zespół PR owski Piasnika wymyśli aby to przykryć , Olkusz pod dowództwem Piasnika to nawet ” miasto nie teoretyczne ” to miasto czarnego PR u , kiedy w końcu przejrzymy na oczy i powiemy dość niejakiemu , nieudolnemu rządzeniu .[/quote]
To nie jest czarny PR a brak kompetencji: wysyła się niby komunikat PR do Przeglądu. Tylko to nie jest komunikat PR a nacechowany, chwalebny artykuł pod pretekstem nowej osoby od inwestycji. Dodatkowo faktem jest, że to strzał w kolano odnośnie pani Motyczyńskiej. Wracając: kto się godzi na taki artykuł jako komunikat PR? Ktoś się powinien nauczyć rozróżniać PR od dziennikarstwa i wtedy dopiero będziemy mogli budować wizerunek władzy.
Panie Burmistrzu, co się udało zrobić za Pana rządów? Kończy się kadencja a jak nie było widać planów tak nic nie ma. Chodniczki i schody to działania bieżące i charakterystyczne dla niższego szczebla a nie burmistrza, który powinien sterować okrętem. Rzepka przynajmniej doprowadził obwodnicę i rynek do realizacji a tu?
Nowemu pracownikowi oczywiście życzę powodzenia, jak to już ktoś napisał, w relacji z „szefem”.

Ruby
Ruby
5 lat temu

[quote name=”Ruby”]Piasnik zaliczył kolejną wpadkę . Analizując ten artykuł mozna wnioskować ze Motoczynska na stanowisku Vce burmistrza sie nie sprawdza ,stąd M Barczyk , Krokowa od szkolnictwa rownież , porażka goni porażkę , ciekawe co zespół PR owski Piasnika wymyśli aby to przykryć , Olkusz pod dowództwem Piasnika to nawet ” miasto nie teoretyczne ” to miasto czarnego PR u , kiedy w końcu przejrzymy na oczy i powiemy dość niejakiemu , nieudolnemu rządzeniu .[/quote]
Burmistrzu ! Co by tu jeszcze?

xyz
xyz
5 lat temu

„To, że ” 50 mb ulicy Buchowieckiego ” nie da się dokończyć nie jest winą, jak to określasz, ” szefa ” tylko brakiem zgody właściciela tych 50 mb na ich sprzedaż gminie Olkusz. Nie wiesz, to się nie odzywaj.”
Jak można nazwać inwestora, który nie mając załatwionych spraw formalnych realizuje drogą z dziurą w połowie.
Kto odpowiedzialny jest za fakt, że teren ten w całości wykupiony onegdaj przez inwestora dla budowy osiedla, został w idiotyczny sposób przekazany właścicielom, bez możliwości wykonania obecnie drogi, jeżeli drogi Stefanie mówisz prawdę?

Salceson z ozorków
Salceson z ozorków
5 lat temu

[quote name=”Jarosław Kaczorowski”]Kolejny Misiewicz w Urzędzie Miasta ??[/quote]
Kolejni,czyli byli poprzednio jacyś…
Kto?

Ruby
Ruby
5 lat temu

Piasnik zaliczył kolejną wpadkę . Analizując ten artykuł mozna wnioskować ze Motoczynska na stanowisku Vce burmistrza sie nie sprawdza ,stąd M Barczyk , Krokowa od szkolnictwa rownież , porażka goni porażkę , ciekawe co zespół PR owski Piasnika wymyśli aby to przykryć , Olkusz pod dowództwem Piasnika to nawet ” miasto nie teoretyczne ” to miasto czarnego PR u , kiedy w końcu przejrzymy na oczy i powiemy dość niejakiemu , nieudolnemu rządzeniu .

arka
arka
5 lat temu

Nowemu Naczelnikowi życzę Nowego Placu Dworcowego !.

Stefan
Stefan
5 lat temu

[quote name=”xyz”]Nie wiem co będzie w pracy trudniejsze; -czy ujarzmienie mądro-głupich poczynań swego szefa,(na wzór pozostawienia wykonania połączenia 50 mb ulicy Buchowieckiego) przy przychodni, czy praca merytoryczna. Należy pamiętać, że Olkusz nie kończy się parę ulic za posiadłością miłościwie nam panującego. Życzę zdrowia.[/quote]
To, że ” 50 mb ulicy Buchowieckiego ” nie da się dokończyć nie jest winą, jak to określasz, ” szefa ” tylko brakiem zgody właściciela tych 50 mb na ich sprzedaż gminie Olkusz. Nie wiesz, to się nie odzywaj.

Oman populizm
Oman populizm
5 lat temu

A jesli w urzedzie gminy zatrudnia nowa sprzataczke to tez bedzid kolejny artykul sponsorowany za pieniadze mieszkańców?

Trzecia
Trzecia
5 lat temu

Składowa!!!

Jarosław Kaczorowski
Jarosław Kaczorowski
5 lat temu

Kolejny Misiewicz w Urzędzie Miasta ??

xyz
xyz
5 lat temu

Nie wiem co będzie w pracy trudniejsze; -czy ujarzmienie mądro-głupich poczynań swego szefa,(na wzór pozostawienia wykonania połączenia 50 mb ulicy Buchowieckiego) przy przychodni, czy praca merytoryczna. Należy pamiętać, że Olkusz nie kończy się parę ulic za posiadłością miłościwie nam panującego. Życzę zdrowia.

gosia
gosia
5 lat temu

Cieszę się, że nadeszła zmiana 🙂

arek
arek
5 lat temu

Nowemu Naczelnikowi życzę udanej współpracy z szefem, Niech moc będzie z Tobą, Będzie Ci potrzebna ’)