Piękna jesienna aura pozwoliła w poniedziałek i wtorek rozegrać tenisowy turniej wśród najmłodszych adeptów białego sportu. Były to Tenisowe Mistrzostwa Olkusza Szkół Powiatu Olkuskiego. Zawody organizował Szkolny Związek Sportowy na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W poniedziałek  rywalizowały szkoły ponadgimnazjalne, a we wtorek szkoły podstawowe i gimnazja.

Turniej był pełen dramatycznych i zaskakujących spotkań, które wywoływały mnóstwo emocji wśród tenisistów startujących po raz pierwszy w zawodach tej rangi. Dramaturgię meczów wzmogła wietrzna, utrudniająca grę pogoda oraz ostre i nisko świecące słońce. Pomimo tych trudności turniej przebiegał w miłej atmosferze, skutecznie podtrzymywanej przez tenisowego grilla, który  jest w stanie „osłodzić” gorycz nawet największej porażki. Po zakończonych zmaganiach dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Był to ostatni tenisowy turniej na otwartych kortach w tym roku. Na następny zapraszamy wiosną 2011 r. Imprezę organizowali z ramienia SZS Rafał Krawczyk i Tomasz Bocianowski.   
Wyniki:
Szkoły podstawowe
I – Kamila Kownacka – Krawczyk  SP 5
II – Angelika Luks   SP Przeginia
III – Wiktoria Baranik  SP Przeginia

I – Maciej Zawisz  SP 1
II – Michał Cieślik  SP 4
III – Filip Pielka  SP 5
IV – Stanisław Gil  SP 1

Gimnazja
I – Martyna Gęgotek   Gim. 3
II – Dominika Samul    Gim. 3
III – Anna Pieczyrak-Pisulińska Gim. 3
IV – Wiktoria Bugaj Gim. 3

I – Paweł Dybich  Gim. 3
II – Jakub Zawisz   Gim. 3
III – Bartek Pielka  Gim. 3
IV – Dawid Kluczewski   Gim. 3

Szkoły ponadgimnazjalne
I – Anna Malinowska IV LO
II – Katarzyna Kulig IV LO
III – Monika Kluczewska I LO

I – Andrzej Kulka I LO
II – Janusz Piasny IV LO
III – Przemysław Choła II LO
IV – Damian Malski II LO

Uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych stanowili kategorię skrzatów. Rozegrali turniej mini-tenisa, który zakończył się następującą klasyfikacją: 1 m. Martyna Gąszczak,  II m. Mateusz  Głąb,  III m. Filip Kubański, IV m. Przemysław Kozub.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze