Bieganie z pełnym pęcherzem do przyjemności nie należy, ba, przez powstrzymywanie wydalenia moczu można się dorobić poważnej choroby nerek. Tematyka wypróżnień może nie jest zbyt wdzięczna, podnosimy ją jednak na usilną prośbę naszych Czytelników.
– To skandal, żeby w centrum miasta, w takim miejscu nie było ani jednej toalety – podnosi nasza Czytelniczka. Kobieta prowadzi kiosk w okolicy dworców PKP i PKS.
Ubikacji na stacji kolejowej nie ma od wielu lat. Do tej pory można było skorzystać z toalety na dworcu PKS. Płatna i ciasna, ale była jakąś alternatywą. Teraz i ona jest zamknięta.

Powód: Związek Komunalny Gmin “Komunikacja Międzygminna”, który administruje budynkiem dworca, rozpoczął remonty w starym budynku. Wymieniany jest dach, prace modernizacyjne trwają też w środku. Przez to niemożliwe jest udostępnienie WC pasażerom. Sytuacja wróci do normy dopiero 15 grudnia.
Efekt? – Nie mają gdzie załatwić swoich potrzeb, więc obsikują sklepy, kioski i budynki. Mój jest już zanieczyszczony praktycznie z każdej strony – denerwuje się sprzedawczyni.
Kobieta i jej klienci narzekają na unoszący się wokół sklepu smród moczu.
A rozwiązanie, zdaniem pasażerów i kioskarzy, jest bardzo proste – wystarczy ustawienie jednej przenośnej toalety i po problemie.
– I tak się stanie – zapewnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Jarosław Medyński. Przenośna kabina stanie, najprawdopodobniej za dworcem PKS, jeszcze w tym tygodniu. Jak dodaje rzecznik, szkoda że sygnały o braku toalety nie dotarły do urzędu wcześniej. – Nie byłoby kłopotu, by postawić ją od razu. Koszty są niewielkie, a udałoby się uniknąć nieprzyjemnych sytuacji – kończy Medyński.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nick
nick
13 lat temu

To ja ,Panie Medyński zgłaszam,że Pana kolega z Urzędu,za mieszkańców pieniądze,zamówił kosze na śmieci.Kosze co na śmietnik się nadają.Kosze wzdłuż Króla K.W.Ubywa ich bo zamawiający nie ma wyobrażni.Pozostają po nich żałosne
słupki.Zamówil też słupki ,które „życie „zamienia na chodnikowe popielniczki/patrz okolice dawnych Delikatesów/.
Słupki jak zapałki.Ledwo po remoncie ulica brzydnie z każdym dniem.Gniją siedziska niekonserwowanych ławek.itd.itp.

leov
leov
13 lat temu

Prawda, jak zwykle „leży po środku”. Jak widać po zgłoszeniu nastąpiła reakcja, a to już wiele. Problem Publicznie dostępnych toalet w mieście, oczywiście istnieje. Wskazane by było oznakować te miejsca, gdzie toalety są ogólnie dostępne. Problem jest ważny i wcale nie wstydliwy, a naturalny.

mieszkanka
mieszkanka
14 lat temu

najprościej zwalić winę na mieszkańców że nie zgłaszają …To wasza wina urzędasy…siedzicie w urzędzie i narzekacie że wam nikt nie zgłasza…sami jesteście mieszkańcami Olkusza,gdybyście się interesowali sprawami miasta i budynkiem dworca który jest w opłakanym stanie, to byście wiedzieli czy na dworcu jest ubikacja !!! to za moje podatki macie obowiązek dbać o moje miasto! najprościej zwalić winę na innych !!! wstyd