Nie wiadomo jeszcze, kiedy siatkarze rozpoczną zmagania na ligowych parkietach. Nasi trzecioligowcy z LKS-u „Kłos” Olkusz w drugiej połowie sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, który zamierzają zakończyć awansem do drugiej ligi.  Walkę o najwyższe miejsca rozpoczną w nieco odmienionym składzie.
Na dzień dzisiejszy pewne jest, że do „Kłosa” wracają ,,z wypożyczeń” Jakub Muchajer i Adrian Bartnik. – Z zespołu odchodzi Karol Szczepanik, który teraz będzie grał w Wandzie Kraków. Mamy nowych kandydatów do olkuskiej drużyny. Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami. Walcząc o wyższą ligę musimy już teraz wzmocnić skład – mówi trener Roman Socha. Zdaniem olkuskiego szkoleniowca na pewno w drużynie potrzebny jest atakujący. Jako uzupełnienie przydałby się również trzeci przyjmujący – na tej pozycji grają Damian Socha i Jakub Muchajer.
Po zakończeniu minionego sezonu trener chwalił juniorów, którzy często grali w podstawowym składzie. To także dzięki nim olkuszanie uplasowali się na czwartym miejscu, a do walki w barażach zabrakło im jednego punktu. Wolny, Lompart, Borowski i Barczyk na parkiecie nie raz udowodnili, że pomimo młodego wieku potrafią stawić czoła doświadczonym zawodnikom z innych klubów. Jesienią nie zabraknie ich w składzie pierwszej drużyny. -Ci gracze na pewno będą trenować z pierwszym zespołem i stanowić jego część na ligowych spotkaniach, jeśli tylko dalej będą udowadniać swoje umiejęności. Nie jest ważny wiek zawodnika, ale jego gra. Dla mnie takim przykładem jest Maciek Wolny, który zadebiutował w ubiegłym roku, mając piętnaście lat i był jednym z podstawowych siatkarzy – opowiada trener Socha.
Kibiców siatkówki na pewno cieszy fakt, że w tym sezonie będą mogli już dopingować drużynę na ligowych meczach. Olkuszanie rozegrają spotkania w zmodernizowanej hali sportowej. Oby gorący doping przyczynił się do dobrej gry „Kłosa” i awansu do drugiej ligi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze