1

1 sierpnia w całej Polsce obchodzono 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy Olkusza uczcili pamięć bohaterskich powstańców na Starym Cmentarzu.

 2

To właśnie tu znajduje się symboliczny obelisk Powstania Warszawskiego, zbudowany przez harcerzy. Punktualnie o godz. 17:00 zawyły syreny, a zebranych przywitał opiekun Starego Cmentarza, legenda Armii Krajowej – hm. Ryszard Kowal. Wartę honorową pełnili żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.

4

– Powstanie Warszawskie jest dla wszystkich Polaków historycznym symbolem heroicznej walki o Ojczyznę. Każda rocznica tego wydarzenia jest szczególnym momentem, abyśmy mogli na chwilę zatrzymać się i zastanowić, co możemy zrobić dla naszego kraju, aby te wydarzenia naszych przodków nie zostały zmarnowane. Z perspektywy obecnego pokolenia tamte wydarzenia są trudne do wyobrażenia. Głód, bieda, choroby i czyhając na każdym kroku śmierć towarzyszyły Polakom każdego dnia. Dziś, w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, składamy hołd tym, którzy nieludzkich warunkach mieli w sobie tyle siły, aby walczyć o swój kraj. Dzięki nim możemy żyć w wolnej, niepodległej Polsce. Pamięć i chwała bohaterom! – mówił burmistrz Roman Piaśnik.

3

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów przez delegacje kombatantów, mieszkańców, samorządowców i polityków.

Organizatorami obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego byli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz oraz Hufiec Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej w Olkuszu.

 {joomplu:79702}{joomplu:79695}{joomplu:79698}

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
oloErnestzenobiusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenobiusz
zenobiusz

Jan Kucharzyk od 2002 Radny Olkusza a od 2006 Przewodniczący tej że rady. (moderacja) dałby se już spokój, kończ waść wstydu oszczędź

olo
olo

A gdzie zaginął poseł Osuch

zenobiusz
zenobiusz

[quote name=”Ernest”]”Debilu nie widzisz że szli jednym rzędem w 4 osoby więc nie wiem o co Ci chodzi” Po pierwsze, ja Ciebie nie obrażam, chociaż powinieneś rozróżnić chód od postoju. Spróbuj tak trzymając ręce (i to całej czwórki) iść, to będziesz gieroj. Ustawienie nóg, też mówi samo za siebie. Ale tak to już jest jak wiecheć z buta widać.[/quote]
Kucharzyk sobie chyba delegacje pomylił, jemu z takim wyglądem to raczej bliżej do partii Razem 😥

Ernest
Ernest

„Debilu nie widzisz że szli jednym rzędem w 4 osoby więc nie wiem o co Ci chodzi” Po pierwsze, ja Ciebie nie obrażam, chociaż powinieneś rozróżnić chód od postoju. Spróbuj tak trzymając ręce (i to całej czwórki) iść, to będziesz gieroj. Ustawienie nóg, też mówi samo za siebie. Ale tak to już jest jak wiecheć z buta widać.

zenobiusz
zenobiusz

[quote name=”Ernest”]Bardzo duże parcie na szkło Burmistrzu. Czy nie należało swe 2 zastępczynie puścić do przodu (zdj. nr 1). I tak wiadomo jest wszystkim, że te panie nic bez pana nie zrobią, a wyglądałoby, że jednak są otoczone pana opieką. Chyba, że te panie pana podpierają ?[/quote]
Debilu nie widzisz że szli jednym rzędem w 4 osoby więc nie wiem o co Ci chodzi 😛

Ernest
Ernest

Bardzo duże parcie na szkło Burmistrzu. Czy nie należało swe 2 zastępczynie puścić do przodu (zdj. nr 1). I tak wiadomo jest wszystkim, że te panie nic bez pana nie zrobią, a wyglądałoby, że jednak są otoczone pana opieką. Chyba, że te panie pana podpierają ?

zenobiusz
zenobiusz

Kucharzyk to w jakiej ty partii jesteś?? Z Piaśnikiem??? Z Po?? A może do PiSu cie wzięli?? Kończ waść wstydu oszczędź i miastu nie rób problemów.