olimpiada 1

W Zespole Szkół Nr 3 można rozwijać swoje pasje w każdej dziedzinie. Po raz pierwszy uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie Artystycznej w sekcji Muzyki.

Jest to Olimpiada Przedmiotowa inna niż pozostałe i obejmuje ogromny zakres wiedzy. Uczestnicy na początek muszą rozwiązać test wiedzy z historii muzyki, a następnie po wysłuchaniu rozpoznać oraz analizować i opisać utwór muzyki klasycznej ( w tym roku był to utwór Andrzeja Panufnika „Kołysanka na instrumenty smyczkowe i dwie harfy”). Ale to nie wszystko. Każdy uczestnik przygotowuje jeszcze własny tzw. temat dowolny, którego szczegółowy plan dołącza do materiałów z eliminacji szkolnych, a na dalszych etapach musi zaprezentować przed komisją. Wyniki uzyskane w szkole są weryfikowane przez Komitet Okręgowy Olimpiady Artystycznej w Krakowie.

Uczniowie popularnego „ekonomika” startowali po raz pierwszy, dlatego dużym sukcesem jest zakwalifikowanie dwóch spośród nich do eliminacji okręgowych obejmujących województwa: małopolskie i podkarpackie.

olimpiada 2

Najwyżej oceniony Marcin Kubański, przygotował temat: „Pierwiastki patriotyczne w twórczości Fryderyka Chopina”, a Filip Tyliba: „Kariera akordeonu-jego historia, utwory, wirtuozi instrumentu”. Uczniów przygotowała Agata Wdowik. Gratulujemy sukcesu.

Jak widać, w realizacji zainteresowań nie przeszkadza fakt, że są to uczniowie technikum gdzie przedmiotów związanych z muzyką nie ma, przeciwnie – Zespół Szkół Nr 3 gwarantuje wsparcie w rozwijaniu każdej pasji.

ZS nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze