i_lo_bruksela_2

W dniach  6 – 8  lutego 2012 r. w Brukseli odbył się etap centralny VIII edycji  Europejskiej Olimpiady Społeczno – Prawnej współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej organizowanej przez Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie, Polską Akademię Nauk oraz Zrzeszenia Prawników Polskich. Jedyną reprezentantką województwa małopolskiego była uczennica klasy II o profilu europejsko – prawnym I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu Joanna Głowacka, która do Brukseli udała się wraz z Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego panią mgr Ireną Majdą – nauczycielką języka francuskiego.

Opiekunem merytorycznym był mgr Grzegorz Kaszewski nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Nagrodą główną jest sfinansowanie 5 – letnich studiów na wydziale Prawa i Administracji EWSPiA, która prowadzi również aplikacje dla swoich studentów. Olimpiada jest honorowana zwolnieniem z postępowania kwalifikacyjnego przez czołowe polskie uczelnie miedzy innymi Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wojskową Akademię Techniczną, Politechnikę Białostocką itd. Olimpiada była III etapowa. W I etapie Joanna przedstawiła pracę badawczą na temat Istoty i przyszłości polityki regionalnej Unii_lo_bruksela1i Europejskiej. W II etapie Warszawskim, składającym się z części pisemnej i ustnej, który odbył się w dniach 15-16 grudnia 2011 roku w Warszawie Asia zdobyła V miejsce.

W III etapie wzięło udział 11 uczestników z Polski. Joanna Głowacka zdobyła I miejsce otrzymując tytuł laureatki Europejskiej Olimpiady Społeczno – Prawnej. Pobyt w Brukseli to nie tylko zmagania olimpijskie. Organizatorzy przygotowali również spotkanie z ambasadorem Polski w Belgii panem Jerzym Drożdżem w Siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej wizytę w Komisji Europejskiej i spotkanie z panem Januszem Lewandowskim Komisarzem UE ds. programowania finansowego i budżetu, wizytę w Parlamencie Europejskim i zwiedzanie Brukseli. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bośka
bośka
10 lat temu

gratuluję Asiu – Twój sukces jest najważniejszy, a nie to, kto z Tobą pojechał 🙂

Dr Wiedzący
Dr Wiedzący
10 lat temu

[quote name=”Olkuszaninek”].
.
Powinna pojechać z opiekunem, a nie z dyrektorką. Kto inny ubija śmietankę, a kto inny ją spija, taki już woła los :(.[/quote]

A według mnie powinna pojechać sama, bo jest zdolna, a i sama siedzi po nocach i uczy się. Że akurat w tej szkole to przypadek, i w tej, i w innej zdobyłaby tę nagrodę. Gratulacje tylko dla laureatki! 🙂

Olkuszaninek
Olkuszaninek
10 lat temu

.
.
Powinna pojechać z opiekunem, a nie z dyrektorką. Kto inny ubija śmietankę, a kto inny ją spija, taki już woła los :(.