stach_mikolow

Artysta Stanisław Stach odebrał nagrodę „Mikołowianin Roku 2011” z rąk burmistrza miasta Marka Balcera. Po raz kolejny olkuski malarz i dyrektor Biura Wystaw Artystycznych został uhonorowany za swą twórczość, ogromną pasję i talent organizatorski.

Nagroda to docenienie wieloletniej współpracy S.Stacha z mikołowskimi instytucjami samorządowymi i kulturowymi.  – Dla mnie to było wielkie zaskoczenie, przecież tacy znani ludzie otrzymują ten tytuł – nie spodziewałem się, że znajdę się w tym gronie. Wśród nagrodzonych w Mikołowie na przestrzeni ostatnich kilku lat są m. in. Wiesław Ochman, Tadeusz Sobolewski, Henryk Waniek czy Jerzy Buzek. Często uczestniczyłem w plenerach „Impresje Mikołowskie”, w których brali udział również  Franciszek Starowieyski, Jerzy Duda – Gracz, Franciszek Maśluszczak czy Leszek Żegalski. Współpracuję z mikołowskimi artystami i władzami miasta, często odwiedzamy się na naszych wystawach. Dziesięć lat temu byłem na plenerze w Mikołowie. Na bazie tej imprezy zorganizowałem u nas Ogólnopolski Plener ”Srebrne Miasto”, który z czasem przekształcił się w imprezę międzynarodową. Dzięki współpracy z wieloma artystami powstała w Olkuszu znakomita kolekcja malarstwa współczesnego, którą w tym roku obejrzą Słowacy i Czesi. Jest to znakomita promocja naszego miasta w kraju i za granicą – mówi Stanisław Stach, który organizowaniem wystaw i swoją twórczością przy każdej okazji promuje Olkusz.

Każdy, kto chociaż raz miał kontakt z olkuską sztuką, dyrektora BWA zna. To właśnie ta instytucja pod jego czujnym okiem organizuje znany na szeroką skalę Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Ratonia czy Olkuskie Zaduszki Jazzowe. Jak pisał kiedyś były dyrektor Wydziału Promocji olkuskiego starostwa Jerzy Nagawiecki „…używając języka sprawozdawców sportowych można rzec, iż Stach gra w ekstraklasie”. Niedawno w BWA świętowano podwójny jubileusz: 10 – lecia galerii oraz 30 – lecia pracy artystycznej Stanisława Stacha. Z tej okazji jubilat odebrał wiele życzeń i gratulacji od zaprzyjaźnionych artystów, samorządowców i polityków. Chyba najlepiej scharakteryzował go olkuski starosta. – Jest Pan dowodem na istnienie jakichś nieznanych większości ludzi sił, które w każdym z nas drzemią, ale nie potrafimy z nich korzystać. Pan to potrafi, bo mimo tak wielu zajęć był pan w stanie połączyć trud działalności malarskiej, pedagogicznej i organizacyjnej z wychowaniem trójki artystycznie uzdolnionych dzieci. (…) W ciągu 30 lat pańskiej pracy artystycznej nie mógł pan osiągnąć więcej, bo więcej to byłoby już nieludzko dużo – tak Stacha ocenił starosta Jerzy Kwaśniewski.

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów na artystycznej niwie!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
witek
witek
9 lat temu

Było, minęło. Został tylko Jarek i Olgerd

jurek
jurek
9 lat temu

Oto fragment z tekstu PO: „jak pisał kiedyś były dyrektor Wydziału Promocji olkuskiego starostwa Jerzy Nagawiecki „…używając języka sprawozdawców sportowych można rzec, iż Stach gra w ekstraklasie”. Gdzie są ludzie, co potrafili pisać?

JaMed
JaMed
9 lat temu

Przestałem chodzić na te wernisaże. Nudą wieje… Ciągle 5 i tych samych twarzy… czy to nie bez sensu utrzymywać tę galerię dla 5 osób w miesiącu. Marszałek już dawno ją powinien zlikwidować.

giv
giv
9 lat temu

Równy gość- dzięki bwa kultura na wysokim poziomie wita w Naszym mieście. i czy ktoś podważy to czy nie, Galeria w Olkuszu-b Trzyna klasę

kebab
kebab
9 lat temu

stasiu ! jestes największy z największych , jestes wielki w każdym calu .!
Gratuluje

i keczap
i keczap
9 lat temu

Gratulacje i powodzenia!

Frytka
Frytka
9 lat temu

Gratulujemy 🙂