anna więcek olimpiada 2018

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1d – Anna Więcek została Finalistką XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, której finał odbył się w dniach 4-7 kwietnia 2018 r. w Porszewicach k. Łodzi. Uczennicę przygotował ks. Piotr Bardo.

W zmaganiach finałowych uczniowie pisali test, a następnie odpowiadali ustnie na pięć pytań przygotowanych przez organizatorów. W tegorocznej edycji, na wszystkich trzech etapach, uczestniczyło 10. tys. młodych z całej Polski. W finale wzięli udział uczniowie z 41. diecezji. Po dwóch etapach wyłoniono dziesięciu najlepszych, którzy otrzymali tytuł Laureata, pozostali uzyskali tytuł Finalisty. 

W b.r. temat przewodni Olimpiady to: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Ks. bp Marek Marczak podczas kazania podkreślił, „że 10. tys. młodych pogłębiło swoją wiedzę o Bogu i o Kościele świętym. Bardzo cieszy tak liczny udział ludzi młodych poszukujących i chcących pogłębić swoją wiarę”.

Laureaci trzech pierwszych miejsc XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej otrzymali w nagrodę pielgrzymkę do sanktuariów bałkańskich, ufundowaną przez Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe FRATER oraz indeks na wybraną uczelnię wyższą w Polsce.Kolejna XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej odbędzie się w kwietniu 2019 roku w Opolu, a jej tematem będzie św. Jacek i Nowa Ewangelizacja.

Ani i księdzu Piotrowi serdecznie gratulujemy!!!

I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze